ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mateja Náthera zlákala Sandecja Nový Sacz
zdroj:

Mateja Náthera zlákala Sandecja Nový Sacz

"Do úvahy prichádzal aj FK Púchov, kde dostal ponuku pôsobiť ako hráč a zároveň aj tréner, vďaka čomu by si rozšíril svoju prax pre plánovanú trénerskú kariéru," pokračoval Pavol Holeščák

Poľský druholigový klub Sandecja Nový Sacz dotiahol prestup dvadsaťosemročného slovenského stredopoliara Mateja Náthera, ktorý naposledy pôsobil u našich severných susedov v tímoch Podbeskidzie Bielsko-Biala a Zawisza Bydgoszcz.

Sandecja Nový Sacz hráva na štadióne pre 3 500 divákov a po troch kolách novej sezóny sa nachádza v osemnásťčlennej skupine na predposlednom sedemnástom {+r65972,150x90}mieste. "Po tom, čo sme sa nedohodli na ďalšom Matejovom pokračovaní v klube Zawisza Bydgoszcz, ktorý je nováčik Ekstraklasy, hľadali sme potenciálneho zamestnávateľa v blízkom regióne. Matej nechcel ísť ďaleko, keďže do jeho rodiny pribudol malý prírastok," skonštatoval pre profutbal.sk Pavol Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

O skúseného stredopoliara bol záujem aj na Slovensku. "V hre bola Dunajská Streda a Spartak Myjava, kde hráč absolvoval aj krátku skúšku. Potom sa však nešťastne zranil. Do úvahy prichádzal aj FK Púchov, kde dostal ponuku pôsobiť ako hráč a zároveň aj tréner, vďaka čomu by si rozšíril svoju prax pre plánovanú trénerskú kariéru," pokračoval v debate zástupca Mateja Náthera.

{+l61773,150x90}"Napokon sa po serióznom záujme Sandecje Nový Sacz a následnej komunikácii so športovým riaditeľom Jánom Frolichom uzatvorila dohoda pre súťažný ročník 2013/2014. Matej by mal zvýšil ofenzívnu silu tímu, ktorému sa v doterajšom priebehu sezóny veľmi nedarí a z troch odohraných duelov získal doposiaľ len jeden bod," uzavrel Pavol Holeščák.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk