ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fanendo Adi hráčom FC Kodaň, podpísal zmluvu na štyri roky
zdroj:

Fanendo Adi hráčom FC Kodaň, podpísal zmluvu na štyri roky

"Fanendo Adi rozhodne môže prispieť k zlepšeniu našej ofenzívy, je mladý, ale dostatočne fyzicky silný," uviedol športový riaditeľ klubu Carsten V. Jensen

Útočník útočník slovenského corgoňligového klubu AS Trenčín Fanendo Adi prestúpil do dánskeho klubu FC Kodaň, s ktorým podpísal kontrakt na štyri roky.

{+r65108,150x109}Informuje o tom oficiálna internetová stránka úradujúceho dánskeho šampióna a prináša aj podrobnú charakteristiku urasteného nigérijského kanoniera, ktorý v sobotu úspešne prešiel vstupnou lekárskou prehliadkou na severe Európy. "Fanendo Adi rozhodne môže prispieť k zlepšeniu našej ofenzívy, je mladý, ale dostatočne fyzicky silný. Má obrovský potenciál a v nasledujúcich rokoch nám určite splatí dôveru. Sme radi, že Adi sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť s naším klubom, napriek tomu, že mal aj iné ponuky. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu," uviedol pre www.fck.dk športový riaditeľ klubu Carsten V. Jensen.

So siedmimi gólmi najlepší strelec Corgoň ligy 2013/2014 bude v FC Kodaň nosiť na drese číslo 12. Do Škandinávie zamieril najmä pre možnosť zahrať si v skupinovej fáze Ligy majstrov, kam sa FC Kodaň priamo kvalifikoval z pozície držiteľa národného ligového primátu. "Už sa nesmierne teším, že si vyskúšam futbal vo vyspelej krajine, o ktorej som počul zatiaľ len pozitívne veci. Mám pocit, že FCK je pre mňa správna voľba, vôbec som dlho nepremýšľal nad ponukou jeho funkcionárov. Napriek tomu, že som mladý, už som zažil v mojej kariéry pomerne dosť. Uvedomujem si, že v Kodani mám možnosť napredovať, musím však odviesť maximum v každom detaile," povedal takmer dvojmetrový hrotový útočník.

Fanendo Adi prišiel do Trenčína v roku 2009, krátkodobo pôsobil v ukrajinských tímoch Metalurg Doneck, Dynamo Kyjev a Tavrija Simferopoľ a v septembri minulého roka sa vrátil pod Čákov hrad.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk