ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Habánek na hosťovanie do FK Senica
zdroj:

Habánek na hosťovanie do FK Senica

Devätnásťročný obranca Michal Habánek odišiel zo Spartaka Trnava na hosťovanie do FK Senica

Mladý krajný obranca Michal Habánek bude pol roka hosťovať v FK Senica, kam prišiel z konkurenčného klubu Spartak Trnava. "Chcem pomôcť mužstvu. Svojimi výkonmi chcem tešiť fanúšikov, vedenie klubu i majiteľa," povedal pre oficiálnu internetovú stránku "Záhorákov" 19-ročný zadák.

Habánek sa síce objavil v prvom mužstve Trnavčanov už na jeseň 2011, no nedokázal sa v ňom udomácniť. "Už za trénera Zelenského sa presadzoval trend stavať na ihrisko starších, {+r60496}skúsenejších futbalistov. Zdá sa, že kouč Jarábek razí rovnakú filozofiu. Mladí hrávajú za rezervu, ktorá v minulej sezóne postúpila do II. ligy," uviedol mládežnícky reprezentant SR Habánek.

"Je to veľmi talentovaný futbalista. Dúfame, že v Senici využije naplno svoj potenciál. Navyše, na pravom kraji obrany sa nám zranil Cristovam a vyzerá to, že sa tak skoro na trávnik nedostane. Museli sme reagovať na vzniknutú situáciu," vysvetlil dôvod angažovania Habánka športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Michal Habánek je pripravený absolvovať súťažný debut v drese úradujúceho slovenského vicemajstra už v sobotu proti Košiciam.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk