ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Miroslav Stoch definitívne na ročné hosťovanie do PAOK Solún
zdroj:

Miroslav Stoch definitívne na ročné hosťovanie do PAOK Solún

"Dúfam, že sa mi bude dariť a spoločne s mužstvom budeme priaznivcom robiť radosť," povedal Miroslav Stoch

Slovenský stredopoliar bude vo svojej kariére pokračovať v gréckom klube PAOK Solún. Odchovanec nitrianskej školy odchádza z tureckého Fenerbahce Istanbul na ročné hosťovanie, PAOK bude mať po sezóne na neho opciu na prípadný prestup. Šikovný krídelník sa zúčastní v piatok na svojom prvom tréningu v novom pôsobisku. Stoch vo štvrtok úspešne absolvoval lekársku prehliadku.

"Som rád, že budem súčasťou PAOK-u. Je to klub na vysokej úrovni, ktorý hráva európske poháre a v domácej súťaži pravidelne o titul, takže určite to môže byť veľmi zaujímavý rok. Fanúšikovia tohto klubu sú fantastickí, prekvapený som už len zo samotného privítania. Dúfam, že sa mi bude dariť a spoločne s mužstvom budeme priaznivcom robiť radosť. Atmosféra na zápasoch býva vynikajúca, a to je to, čo nás bude hnať dopredu," povedal Stoch pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

Úradujúci grécky vicemajster už predstavil svoju novú akvizíciu aj na oficiálnej internetovej stránke a na sociálnej sieti Twitter sa nachádza aj fotka Stocha v drese PAOK-u {+r58959,150x100}v klubovej šatni. Grécky klub už zároveň definitívne potvrdil dohodu s hráčom. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant bude údajne v Solúne najlepšie plateným hráčom. Ak si ho bude chcieť PAOK udržať aj po sezóne 2013/14, bude musieť podľa gréckych médií zaplatiť sumu minimálne päť miliónov eur.

Stoch v minulosti prešiel cez mládežnícke tímy FC Chelsea, pôsobil aj v holandskom FC Twente. Je úradujúcim držiteľom Ceny Ferenca Puskása od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za najkrajší gól roka. Pre viaceré prehrešky sa neobjavil v premiérovej nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka na budúcotýždňový medzištátny prípravný zápas proti Rumunsku v Bukurešti (streda 14. augusta o 20.00 h SELČ).

PAOK Solún síce už vypadol z Ligy majstrov, ale predstaví sa v play-off Európskej ligy UEFA, kde ho v dvojzápase čaká izraelský Maccabi Tel Aviv.

Najnovšie z klubu: Fenerbahce

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk