ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ľuboš Kolár posilnil liberecký Slovan
zdroj: FC Slovan Liberec

Ľuboš Kolár posilnil liberecký Slovan

"V Nitre som prežil dobré roky, som jej za všetko vďačný, ale je čas ísť ďalej. Liberec má veľké meno. Som rád, že tu môžem byť," uviedol Ľuboš Kolár

Český klub FC Slovan Liberec získal do svojich radov ďalšieho Slováka. Po Lukášovi Hroššovi a Lukáš Szabóvi prichádza z Nitry na Stadion u Nisy aj Ľuboš Kolár. S tímom trénoval už pred dvoma týždňami, v nedeľu by mohol byť pripravený zasiahnuť do zápasu so Slaviou.

Ľuboš Kolár sa narodil 1. septembra 1989. Celú svoju doterajšiu kariéru spojil s Nitrou. Ako jej odchovanec prešiel všetkými kategóriami. V prvom mužstve pôsobil od {+r65390,150x84}sedemnástich rokov, ligovú premiéru si odbil ako osemnásťročný. "V Nitre som prežil dobré roky, som jej za všetko vďačný, ale je čas ísť ďalej. Liberec má veľké meno. Som rád, že tu môžem byť," uviedol Ľuboš Kolár pre klubový web "modro-bielych".

Jeho miesto je na kraji stredu poľa. "Je mi jedno, či hrám zľava alebo sprava. Oboje má svoje výhody. Síce som pravák, ale s ľavačkou nemám najmenší problém," vysvetľuje hráč, ktorý zbieral skúsenosti aj v mládežníckych reprezentáciách. Naposledy nastúpil za "dvadsaťjednotku".

"Ľuboša nám odporučil náš skauting. My sme si ho preto pozvali na testy, pozbierali sme si o ňom nejaké informácie, ale predovšetkým sme mali možnosť spoznať ho v {+l60415,150x107}tréningovom procese. Pretože sa 'áčko' pripravovalo na vstup do sezóny, tak sme Ľuboša nechali trénovať prvé dni s juniorkou. Po dvoch dňoch mi volal David Vavruška (trenér juniorky, pozn. red.), že to je jednoznačne hráč do 'áčka', čo ma pochopiteľne potešilo. Ľuboš o svojich kvalitách presvedčil pri tréningoch aj trénerov prvého tímu, ktorých názor bol ten najdôležitejší, a preto sme sa dohodli na zmluve," skonštatoval športový riaditeľ Slovana Jan Nezmar.

Slovenský stredopoliar podpísal v Slovane dvojročnú zmluvu s následnou opciou. "Aktuálnym športovým cieľom určite je čo najčastejšie sa dostávať na ihrisko a vybojovať si stabilné miesto v kádri. O svojich ďalších futbalových snoch hovoriť nebudem, sú moje a v tejto chvíli je najdôležitejší Slovan," povedal na margo ambícií Ľuboš Kolár.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk