ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mazan po penalte chvíľu nevidel, napokon sa radoval
zdroj:

Mazan po penalte chvíľu nevidel, napokon sa radoval

"Bolo náročné sa opäť sústrediť na zápas. Prvých desať sekúnd som mal pred očami tmu. Zápas sme zvládli aj bez gólu z penalty, takže to škrie o niečo menej," vraví Mazan

Mohol sa stať hrdinom. Po ôsmich minútach druhého polčasu si loptu postavil na biely bod, avšak zlyhal. Peter Mazan zoči-voči Johnovi Alvbagemu neuspel.

V 53. minúte kopal Samuel Štefánik rohový kop. Vo vápne sa lopty rukou dotkol Hjalmar Jonsson a hlavný rozhodca bez okolkov ukázal na biely bod. Loptu si do rúk zobral Peter Mazan. Na gólmana však poslal slabú prízemnú strelu, s ktorou si hravo poradil. „Od úvodu som to chcel kopnúť po brankárovej pravici. Pri rozbehu sa ma zmocnili pochybnosti, čo ak to tam bude čakať. No, a napokon to dopadlo ako dopadlo,“ povedal po stretnutí Peter Mazan. {+r62824,150x96}

Desaťsekundová tma pred očami

Odchovanec prievidzského futbalu kopol pokutový kop azda najhoršie, ako mohol. Nájsť v zápase stratené sebavedomie je po podobných momentoch náročné. „Bolo náročné sa opäť sústrediť na zápas. Prvých desať sekúnd som mal pred očami tmu. Zápas sme zvládli aj bez gólu z penalty, takže to škrie o niečo menej,“ pokračoval pokojne Mazan.

Malý vyhrával súboje

V základnej zostave trénera Ľuboša Nosického sa objavil vôbec prvýkrát v začínajúcej sa sezóne. Napriek tomu, že súperi zo Švédska boli často oveľa vyšší ako on, hlavičkové súboje paradoxne prehrávať nezvykol. „Nie je to iba o výške. Dôležitý je aj odhad a tajming, kedy vyskočiť. Nešlo ani tak o vyhrané hlavičkové súboje, ako o to, že sme získavali odrazené lopty a mali hru pod kontrolou,“ usmieval sa Mazan.

Fyzicky lepši{+l65365}e pripravení

V horúcom počasí si Trenčania počínali lepšie. Nešetrili pohybom a favorizovaný súper s nimi nestíhal držať krok. „Dokonca tuším nehrali cez víkend zápas. My sme nastúpili v Trnave. Ako môžeme vidieť, v týchto prípadoch to nehrá veľkú rolu,“ zamyslel sa niekdajší reprezentant do 21 rokov.

Futbalisti spod hradu Matúša Čáka si tak víťazstvom nad IFK Göteborg predĺžili svoje účinkovanie v európskom pohári číslo dva. V treťom predkole narazia na rumunský celok z Ploesti. „V podstate mi je jedno koho dostaneme. Viac však dávam prednosť Rumunsku. Nie je tam tak horúco ako na Cypre,“ dodal na záver Mazan, ktorý v čase rozhovoru ešte nevedel, že sa jeho prianie vyplní.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk