ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Urban pokračuje v Poľsku, bude hrať za Podbeskidzie
zdroj:

Urban pokračuje v Poľsku, bude hrať za Podbeskidzie

Bývalý slovenský reprezentant Rudolf Urban sa dohodol na podmienkach s poľským prvoligovým klubom Podbeskidzie Bielsko-Biala

Slovenský stredopoliar Rudolf Urban bude naďalej pôsobiť v Poľsku. Tridsaťtriročný rodák z Košíc (nar. 1. marca 1980) sa dohodol na podmienkach zmluvy s účastníkom Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biala a s vedením tohto tímu už aj podpísal ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu.

Do spomenutého klubu prichádza aj Wojciech Szymanek, ktorý rovnako R. Urban úspešne "prešiel" zdravotnými testami. Informáciu priniesla oficiálna stránka Podbeskidzia.

Bývalý päťnásobný slovenský reprezentant Rudolf Urban hral v doterajšej kariére za 1. FC Košice, MFK Ružomberok, Inter Bratislava, maďarský tím ETO Györ, české mužstvá FC Vysočína Jihlava a Baník Most a od roku 2010 je v Poľsku, kde pôsobil v tímoch Sandecja Nowy Sacz a Piast Gliwice. Práve posledne menovaný klub neponúkol Urbanovi predĺženie zmluvy. Ľavonohý záložník nedávno pre poľské médiá poznamenal, že za to môže jeho dlhodobé zranenie, pre ktoré vynechal značnú časť uplynulého ročníka Ekstraklasy. "Cítil som, že postoj vedenia klubu i členov realizačného tímu ku mne sa zmenil počas i po mojej indispozícii. Veľmi ma mrzí, že to dopadlo takto. Myslím si, že som ešte mohol pomôcť klubu. Na jar som ešte občas hrával. Nedal som síce veľa gólov, ale ku niekoľkým som prispel prihrávkami. Očakával som, že v ďalšej sezóne ešte príde môj čas," neskrýval sklamanie Rudolf Urban, ktorý však môže o svojich kvalitách teraz presvedčiť v mužstve Podbeskidzie Bielsko-Biala.

Najnovšie z klubu: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk