ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Gambrinus lige obhajuje Plzeň, na súpiskách 34 Slovákov
zdroj:

V Gambrinus lige obhajuje Plzeň, na súpiskách 34 Slovákov

Až 34 slovenských futbalistov sa nachádza na súpiskách účastníkov najvyššej českej súťaže pred jej piatkovým začiatkom

Až 34 slovenských futbalistov sa nachádza na súpiskách účastníkov najvyššej českej súťaže pred jej piatkovým začiatkom.

Najpočetnejšie zastúpenie má opäť Slavia Praha. V kádri "zošívaných", ktorí skončili v uplynulom ročníku na siedmej pozícii v tabuľke Gambrinus ligy, sa nachádza až okteto Slovákov (Kamil Čontofalský, Matej Rakovan, Milan Bortel, Matúš Čonka, Martin Dobrotka, Martin Juhar, Karol Kisel, Dávid Škutka). Podľa súpisiek z oficiálnych internetových stránok všetkých šestnástich účastníkov nemá SR v hráčskom kádri zastúpenie len v Baumite Jablonec a Mladej Boleslavi.{+r64261,150x100}

Obhajcom titulu z minulej sezóny je Viktoria Plzeň, ktorá má najvyššie ambície aj v nadchádzajúcom ročníku 2013/2014. Dres "viktoriánov" si oblieka štvorica Slovákov a všetci sú oporami, resp. členmi reprezentácie SR. Za jedného z najlepších brankárov v Česku sa považuje urastený rodák z Dolného Kubína Matúš Kozáčik, povesť nekompromisného stopéra s útočnými chúťkami a vynikajúcimi hlavičkami pri ofenzívnych štandardných situáciách si vybudoval Marián Čišovský a o góly sa stará ofenzívna dvojica Marek Bakoš, Michal Ďuriš. Prvý z dvoch spomenutých slovenských útočníkov je však momentálne zranený a možno nestihne úvodný zápas obhajcu ligového primátu proti Bohemians Praha 1905. Tridsaťročný Bakoš má problémy s členkom.

Až v nedeľu začne púť ligovou sezónou aj ďalší veľký ašpirant na titul - Sparta Praha. "Rudí" získali v lete slovenského reprezentačného obrancu Lukáša Pauscheka a k dispozícii majú takmer kompletný káder, ktorý obsadil druhé miesto v Gambrinus lige 2012/2013. Zo stabilných členov základnej zostavy odišiel len kamerunský kanonier Léonard Kweuke, ktorý prestúpil do tureckého Caykuru Rizepsor. Sparta nastúpi v nedeľu na pôde Vysočiny Jihlava. Nováčikmi v šestnásťčlennom elitnom pelotóne sú 1. SC Znojmo v kádri s dvojicou Slovákov (Patrik Hrošovský, Matúš Lacko) a Bohemians Praha 1905 tiež s duom futbalistov SR (Peter Gabriš, Martin Cseh).

Očakáva sa, že o účasť v pohárovej Európe sa okrem Plzne, Sparty a Slavie pobijú aj Slovan Liberec, Baumit Jablonec, Sigma Olomouc a Dukla Praha.

Predbežný prehľad slovenských futbalistov na súpiskách A-tímov účastníkov najvyššej českej súťaže Gambrinus ligy pred jesennou časťou 2013/2014 (kluby sú zoradené podľa umiestnenia v uplynulej sezóne 2012/2013, na záver sú dvaja nováčikovia):
FC Viktoria Plzeň (4): Marián Čišovský, Marek Bakoš, Michal Ďuriš, Matúš Kozáčik
AC Sparta Praha (1): Lukáš Pauschek
FC Slovan Liberec (2): Lukáš Hroššo, Lukáš Szabó
FK Baumit Jablonec (0)
SK Sigma Olomouc (2): Kamil Karaš, Ivan Lietava
FK Dukla Praha (2): Tomáš Kučera, Marek Hlinka
SK Slavia Praha (8): Kamil Čontofalský, Matej Rakovan, Milan Bortel, Matúš Čonka, Martin Dobrotka, Martin Juhar, Karol Kisel, Dávid Škutka
FK Mladá Boleslav (0)
1. FC Slovácko (1): Tomáš Košút
FC Vysočina Jihlava (3): Karol Karlík, Matúš Marcin, Arnold Šimonek
1. FK Příbram (2): Jakub Rondzik, Tomáš Hájovský
FK Teplice (1): Patrik Lukáč
FC Zbrojovka Brno (2): Martin Husár, Marek Kaščák
FC Baník Ostrava (2): Zdenko Kaprálik, Milan Ferenčík
1. SC Znojmo (2): Patrik Hrošovský, Matúš Lacko
Bohemians Praha 1905 (2): Peter Gabriš, Martin Cseh

Program úvodného kola nového ročníka najvyššej českej súťaže - Gambrinus ligy 2013/2014:
Piatok 19. júla: FK Dukla Praha - 1. SC Znojmo, FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 (oba 18.00 h), SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava (20.15)
Nedeľa 21. júla: FK Baumit Jablonec - FC Zbrojovka Brno, FK Teplice - 1. FC Slovácko (oba 17.00), SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec (19.00), FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha (20.15)
Pondelok 22. júla: FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram (18.00)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk