ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gino van Kessel na hosťovanie do AS Trenčín
zdroj: astrencin.sk

Gino van Kessel na hosťovanie do AS Trenčín

Róbert Rybníček: "V uplynulých dňoch sme finišovali s dohodou medzi klubmi a so samotným hráčom. Teraz robíme všetko preto, aby sme Gina dostali na súpisku pre štvrtkový zápas Európskej ligy"

Do tretieho tímu uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže AS Trenčín pribudol holandský útočník Gino van Kessel z Ajaxu Amsterdam, informuje o tom oficiálna webová stránka corgoňligového klubu.

Dvadsaťročný rodák z Alkmaaru (nar. 9. marca 1993) prichádza na hosťovanie do konca jesennej časti. Funkcionári AS by "tulipána" mali stihnúť dopísať na súpisku na štvrtkový prvý zápas druhého predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014, v ktorom zverenci trénera Ľuboša Nosického nastúpia o 19.00 h vo švédskom Helsingborgu proti IFK Göteborg. Zaujímavé je, že len pred pár týždňami sa presunul do Amsterdamu na ročné hosťovanie s opciou osemnásťročný talentovaný stredopoliar Trenčína Stanislav Lobotka, opačným smerom sa vybral Van Kessel.

"V uplynulých dňoch sme finišovali s dohodou medzi klubmi a so samotným hráčom. Teraz robíme všetko preto, aby sme Gina dostali na súpisku pre štvrtkový zápas Európskej ligy," povedal pre astrencin.sk generálny manažér trenčianskeho klubu Róbert Rybníček a na margo spomenutých presunov doplnil: "Veríme, že obe strany budú so vzájomnou spoluprácou spokojné. Hľadáme cesty prínosné pre obidva kluby a hráčov. Lobotkovi sme otvorili cestu do veľkého futbalu a Van Kessel sa môže v našom mužstve posunúť ďalej vo svojom vývoji."

Mladý futbalista Ajaxu Amsterdam, ktorý si v juniorskom období obliekal aj dresy Telstaru či Alkmaaru a medzi seniormi pôsobil aj v tíme Almere City, si svojich nových spoluhráčov vyskúšal na vlastnej koži. Počas minuloročného jesenného výjazdu Trenčína do Amsterdamu nastúpil v súboji zmiešaného prvého a rezervného tímu Ajaxu proti AS. Vtedajšie stretnutie sa skončilo nerozhodne 1:1 a práve striedanie Van Kessela prinieslo oživenie hry Ajaxu a vyrovnanie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk