ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spečatené: Cavani hráčom PSG za 64 miliónov eur
zdroj:

Spečatené: Cavani hráčom PSG za 64 miliónov eur

"Prichádzam sem s veľkou chuťou, sebavedomím, hladom a motiváciou po trofejach," povedal na tlačovej konferencii Cavani

Uruguajský útočník Edinson Cavani je s definitívnou platnosťou hráčom francúzskeho klubu Paríž St. Germain, zainteresované strany v utorok skompletizovali jeho prestup z talianskeho SSC Neapol.

Odstupné za obávaného 26-ročného zakončovateľa je 64 miliónov eur. Cavani by mal za každú z najbližších piatich sezón v drese PSG zinkasovať desať miliónov eur. Prestup Uruguajčana do Parku princov je historicky najdrahším v rámci francúzskych klubov. Doterajší rekord len nedávno utvoril AS Monaco angažovaním kolumbijského bombardéra Radamela Falcaa za 60 miliónov eur z Atlética Madrid.

"Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí pomohli uskutočniť tento transfer. Takisto si moju vďaku zaslúžia ľudia v Neapole, ktorí ma nechali odísť. Prichádzam sem s veľkou chuťou, sebavedomím, hladom a motiváciou po trofejach," povedal na tlačovej konferencii "Matador", ako znie prezývka tohto hráča. Kanonier absolvoval tradičnú vstupnú lekársku prehliadku už v pondelok.

Cavani bol v ostatnej sezóne najlepším strelcom Serie A s 29 gólmi, v Neapole bol spoluhráčom slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka. Rodák zo Salta dal počas troch sezón v Neapole 102 gólov v 124 stretnutiach. Cavani je po roku po Ezequielovi Lavezzim druhým hráčom SSC, ktorý sa sťahuje do Paríža.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk