ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak Trnava zbrojí, získal Maruška aj Tótha
zdroj: Ján Král, FC Spartak Trnava

Spartak Trnava zbrojí, získal Maruška aj Tótha

Na margo Martina Tótha J. Jarábek povedal: "V príprave dokázal, že je fit. Ide o kvalitného futbalistu, pri ktorom som presvedčený, že nám pomôže"

Corgoňligový klub FC Spartak Trnava získal dve posily do defenzívy. V pondelok popoludní sa klubu upísali stopér Martin Tóth a defenzívny záložník Matic Maruško.

Kontrakt Martina Tótha (nar. 13. októbra 1986) znie na dva roky. Do Trnavy prichádza ako voľný hráč, keďže v Slovane Liberec mu k 30. júnu skončila zmluva. Ide o bývalého slovenského reprezentanta do 21 rokov, ktorý futbalovo vyrastal v Nitre, kde aj okúsil ligu.

"Prichádzam do klubu, ktorý má na Slovensku svoje meno a prestíž. Teším sa aj na vynikajúcich fanúšikov. Som rád, že som sa vystrábil zo zlomeniny ihlice v členku, ktorá ma limitovala počas jari v Liberci. Cítim sa už úplne fit a som pripravený hrať. Ak bude možnosť, nemám problém naskočiť už v nedeľu proti Trenčínu," povedal Tóth.

Matic Maruško (nar. 30. novembra 1990) pochádza zo Slovinska. Naposledy hrával za tím Mura 05, ktorý ale zbankrotoval a Maruško sa tak stal voľným hráčom. V najvyššej slovinskej súťaži má na konte 94 štartov a šesť gólov.

V Spartaku bol na skusoch už v zime, vtedy sa ale mančafty nedohodli na výške odstupného. Pytačky napokon ale dopadli tak, ako obe strany chceli. Maruško bude v Trnave hrávať minimálne rok, na ďalší rok má trnavský klub na hráča opčné právo.

"Teší ma, že som podpísal zmluvu so Spartakom. Dúfam, že s klubom zabojujeme už v tejto sezóne o pohárovú Európu. O slovenskom futbale viem od môjho priateľa Dare Vršiča, ktorý hral za Žilinu. O krajine hovoril len v dobrom a chválil fanúšikov Spartaka, ktorí sú najlepší na Slovensku," uviedol Maruško.

Tréner Jarábek s novými posilami spokojný

Čo si sľubuje od nových hráčov tréner Spartaka Juraj Jarábek? "Príchodom oboch sa zvýši konkurencia v mužstve. Sú to kvalitní futbalisti. Na Matica sme mali kontakt a po krachu slovinského klubu sme promptne reagovali a stiahli ho do Trnavy. Máme na neho dobré referencie od majiteľov i ostatných ľudí, ktorí ho videli hrať zápas proti pražskej Slavii na zimnom sústredení. Rozhodli sme sa, že ho angažujeme."

Na margo Martina Tótha Jarábek povedal: "Bol kapitánom Nitry, neskôr ho získal Liberec. Trénuje s nami už dva týždne, teraz sme dotiahli veci. V príprave dokázal, že je fit. Ide o kvalitného futbalistu, pri ktorom som presvedčený, že nám pomôže."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk