ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mukendi definitívne hráčom Nižného Novgorodu
zdroj: MFK Ružomberok

Mukendi definitívne hráčom Nižného Novgorodu

Dvadsaťosemročný zakončovateľ z Demokratickej republiky Kongo ešte v júni počas prípravy nedovolene opustil ružomberské mužstvo a začal trénovať v Rusku

Útočník Calvin Mulumba Mukendi už definitívne nie je hráčom corgoňligového klubu MFK Ružomberok. Dvadsaťosemročný zakončovateľ z Demokratickej republiky Kongo prestúpil v piatok 12. júla do ruského prvoligového tímu FC Volga Nižnij Novgorod.

Po niekoľkých týždňoch sa uzavrela zamotaná situácia okolo Afričana. Mukendi ešte v júni počas prípravy nedovolene opustil ružomberské mužstvo a začal trénovať v Rusku. Nižnij Novgorod prejavil o hráča záujem, všetky rokovania prebiehali bez účasti zástupcov klubu z dolného Liptova. Všetko sa napokon vyriešilo v piatok, keď sa obidve strany dohodli na vyrovnaní.

Mukendi pôsobil v Ružomberku v sezóne 2012/2013, zmluvu mal podpísanú na dva roky s ročnou opciou. Bývalý hráč FC Kapské Mesto či Durban Stars sa v novom prostredí predviedol v dobrom svetle, keď skóroval v nedeľňajšom zápase úvodného kola na ihrisku Dinama Moskva (2:2). Nižnij Novgorod je účastníkom ruskej Premier League od roku 2011, v uplynulej sezóne skončil v šestnásťčlennej tabuľke na dvanástej priečke.

Najnovšie z klubu: Volga Nizhniy Novgorod

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk