ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Baran zostáva v Poľsku, upísal sa Jagiellonii Bialystok
zdroj: Latsi

Baran zostáva v Poľsku, upísal sa Jagiellonii Bialystok

"Kolektív ma prijal veľmi dobre. Pomáhajú mi aj kolegovia z obrany, som im za to veľmi vďačný," povedal slovenský stopér

Slovenský obranca Martin Baran podpísal v utorok kontrakt s poľským prvoligovým klubom Jagiellonia Bialystok. Dvadsaťpäťročný rodák z Prešova sa dohodol s novým zamestnávateľom na ročnom kontrakte s možnosťou opcie pre Jagielloniu. Informovalo o tom viacero poľských portálov vrátane sport.pl.

{+r39510,150x188}"Kolektív ma prijal veľmi dobre. Pomáhajú mi aj kolegovia z obrany, som im za to veľmi vďačný. V ligovej sezóne sa pokúsime získať pre Bialystok čo najviac bodov," povedal slovenský stopér.

Baran pôsobil v jarnej časti súťažného ročníka 2012/2013 v konkurenčnom tíme Polonia Varšava, ktorú viedol súčasný tréner Bialystoku Piotr Stokowiec. Za Jagielloniu odohral tri prípravné stretnutia. "Martin je hráč, ktorého nemusím skúšať. Dobre ho poznám a myslím si, že môže zvýšiť konkurenciu v tíme," povedal na margo Barana kouč Stokowiec, ktorého doplnil jeho asistent Lukasz Smolarow: "Martin je stopér, ale keďže dokáže dobre pracovať s loptou, môže nastupovať aj na pozícii defenzívneho záložníka."

Na skúške v Bialystoku neuspel Baranov krajan Zdenko Kaprálik. Dvadsaťsedemročný urastený stopér bol v minulej sezóne hráčom českého Baníka Ostrava. Klub mu ponúkol predĺženie spolupráce, ale rodák z Dolného Kubína išiel vyskúšať šťastie do Poľska. Informáciu priniesla začiatkom týždňa webová stránka jagiellonia.pl.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Jagiellonia Bialystok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk