ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberok získal duo Srbov - Nikoliča a Adamoviča
zdroj: Rudolf Maškurica

Ružomberok získal duo Srbov - Nikoliča a Adamoviča

Corgoňligový klub MFK Ružomberok angažoval dvojicu srbských hráčov - brankára Milorada Nikoliča a obrancu Dorana Adamoviča

Corgoňligový klub MFK Ružomberok angažoval dvojicu srbských hráčov - brankára Milorada Nikoliča a obrancu Dorana Adamoviča. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka Liptákov so stručným životopisom oboch futbalistov.

"Srbský brankár Nikolič sa narodil 6. februára 1984. Počas svojej kariéry strážil svätyňu viacerých srbských klubov: FK Zemun, FK Belehrad, FK Budučnost Dobanovci, FK Sindjelic Belehrad, FK Bežanija, FK Crvenka, FK Mladost Apatin, FK Sevojno, FK Sloboda Sevojno a FK Javor Ivanjica. Jeho doteraz jediným zahraničným angažmánom bol poľský klub Polonia Varšava, kde pôsobil v sezóne 2010/2011. Počas prípravy na novú sezónu odchytal vysoký gólman (192 cm) štyri zápasy. V prvých troch si udržal čisté konto a vo štvrtom raz inkasoval, keď ho zblízka hlavou prekonal Blažej Vaščák. 'Ruža' však napriek tomu zvíťazila 2:1. S klubom spod Čebraťa podpísal zmluvu na jeden rok s ročnou opciou. Obranca Adamovič (24. apríla 1987) začal svoju kariéru v mládežníckom tíme FK Crvena Zvezda Belehrad a následne pokračoval v konkurenčnom Partizane. Svoju seniorskú kariéru odštartoval v roku 2004 v srbskom klube FK BSK Borča. Tam pôsobil do roku 2006, potom prestúpil do Crvenej zvezdy Belehrad, odkiaľ odišiel v roku 2007 na hosťovanie do tímu FK Zemun. Následne pôsobil v kluboch RFK Nový Sad, FK Budučnost Podgorica a FK Spartak Zlatibor Voda Subotica. Počas domáceho prípravného zápasu Ružomberka s Podbrezovou skóroval na 1:1. S MFK podpísal zmluvu na tri roky," uvádza sa na www.mfkruzomberok.sk.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk