ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V B. Bystrici myslia na lepšie pozície i bez skúsených hráčov
zdroj:

V B. Bystrici myslia na lepšie pozície i bez skúsených hráčov

"Rozpočet sme museli znížiť, pretože doba je náročná, každý klub hľadá možnosti ako usporiť. Máme aj záväzky voči hráčom, snažíme sa ich individuálne riešiť," uviedol Tomáš Geist

Dukla Banská Bystrica vstupuje do nového ročníka Corgoň ligy 2013/2014 s výrazne omladeným mužstvom. Káder opustili skúsení aj talentovaní futbalisti. Norbert Gyömbér prestúpil do talianskej Catanie (na jar pôsobil v Banskej Bystrici v rámci hosťovania, pozn.), Jozef Adámik posilnil trnavský Spartak, Michal Pančík odišiel do druholigovej Podbrezovej, Marek Hlinka prestupuje do Dukly Praha, Martin Poljovka ukončil hráčsku kariéru a pod Urpínom zostáva vo funkcii športového riaditeľa klubu, hosťovanie ukončil aj Pavel Vrána.

Z príchodov zaujali dva prestupy - brankára Dominika Rodingera z Bohemians Praha a Jakuba Hronca z MFK Dolný Kubín. Obaja budú pôsobiť v Ban{+r63518,144x212}skej Bystrici v jesennej časti, zmluvy s týmito hráčmi sa ešte administratívne doťahujú. Na hosťovanie prišli Pavol Jurčo z Michaloviec a Ján Nosko z Podbrezovej. Do A-tímu Dukly sa dostal aj odchovanec Milan Sádovský.

"Je na čom stavať, kostra tímu je solídna, pevná. Napriek výrazným odchodom je posun v tabuľke oproti vlaňajšku možný. Trend je taký, že dáme priestor mladším hráčom a odchovancom. Verím, že skúsenosť nahradí dravosť a ambicióznosť. Priestor dostanú aj futbalisti, ktorí boli vlani v dorasteneckom veku. Najciteľnejší je odchod Martina Poljovku najmä z titulu vnútrokabinovej klímy, keď už v nej nebude líder. Novým kapitánom bude Tomáš Hučko, ktorý je vekovo starší a spolu s brankárom Petrom Borošom by mali nahradiť úlohy Poljovku. Navyše aj posila Nosko má skúsenosti a verím, že i ním zaplátame prípadnú dieru v obranných radoch. Skonkurenčnili sme brankársky post, keďže Tomáš Belic je zranený a mladý Viktor Budinský je po zranení, teda celý máj netrénoval. Pozitívne vnímam aj príchod útočníka Pavla Jurča, ktorý má potenciál. Dúfam, že reštart jeho kariéry sa vydarí, tento hráč je totiž ambiciózny," uviedol na margo kádra na utorňajšej tlačovej konferencii tréner Banskej Bystrice Norbert Hrnčár.

Dukla vstupuje do nového ročníka s rozpočtom 1,150 milióna eur, čo je o 300-tisíc eur menej než vlani. Vedenie klubu dalo mužstvu cieľ skončiť v tabuľke vyššie než na deviatom mieste a prebojovať sa aspoň do štvrťfinále Slovnaft Cupu. "S deviatou priečkou z minulého ročníka nebola v klube{+l64965,132x200} spokojnosť. Verím, že hráči dostanú klub na vyššie miesta, hoci viem, že to bude ťažké. Dôstojne chceme účinkovať aj v národnom pohári, kde sme v posledných rokoch postúpili buď do štvrťfinále alebo semifinále. Nechceme ustupovať z týchto ambícií. Rozpočet sme museli znížiť, pretože doba je náročná, každý klub hľadá možnosti ako usporiť. Máme aj záväzky voči hráčom, snažíme sa ich individuálne riešiť," uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ klubu spod Urpína Tomáš Geist.

Banskobystričania v tejto sezóne nemajú B-tím. Športový riaditeľ klubu Martin Poljovka ešte neodovzdal registračný preukaz hráča, ale neplánuje návrat na corgoňligové trávniky. "Držím sa hesla: Nikdy nehovor nikdy, ale nemyslím si, že by na mužstvo prišla kríza a ja by som musel zasiahnuť do hry. Možno ma niekedy uvidíte na trávniku v niektorej z nižších súťaží," uzavrel diskusiu na tému aktívneho hráčskeho pôsobenia M. Poljovka.

Káder FK Dukla Banská Bystrica v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014:
Brankári: Tomáš Belic, Peter Boroš, Viktor Budinský, Dominik Rodinger
Obrancovia: Matej Podstavek, Milan Sádovský, Saša Savič, Dionatan Teixeira, Matúš Turňa, Patrik Vajda, Ján Nosko
Stredopoliari: Jakub Brašeň, Michal Faško, Tomáš Hučko, Martin Chrien, Branislav Ľupták, Jakub Považanec, Jozef Rejdovian, Jakub Hronec
Útočníci: Michal Peňaška, Fabián Slančík, Marek Šovčík, Pavol Jurčo

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Norbert Hrnčár
Asistent trénera: Richard Höger
Tréner brankárov: Norbert Juračka
Kondičný tréner: Michal Lacena
Vedúci mužstva: František Kunzo
Lekári: Maroš Lukáč, Peter Straňák, Michal Valent
Masér: Jozef Michálik

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk