ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marek Hlinka prestupuje do Dukly Praha
zdroj:

Marek Hlinka prestupuje do Dukly Praha

"Z pražskej Dukly prišla najkonkrétnejšia a najrýchlejšia ponuka. Hlinka bol v Banskej Bystrici pod zmluvou, čiže ide o riadny prestup," uviedol Martin Poljovka

Slovenský reprezentant do 21 rokov Marek Hlinka prestupuje z Dukly Banská Bystrica do Dukly Praha. Na bližšie nešpecifikovanej zmluve sa dohodli zástupcovia oboch klubov v pondelok večer.

"Z pražskej Dukly prišla najkonkrétnejšia a najrýchlejšia ponuka. Hlinka bol v Banskej Bystrici pod zmluvou, čiže ide o riadny prestup. Spokojné sú obe strany ako i samotný hráč. Upieklo sa to veľmi rýchlo, pražský klub mal eminentný záujem," uviedol na utorňajšej tlačovej besede FK Dukla Banská Bystrica jeho športový riaditeľ Martin Poljovka.{+r58000}

Banskobystričania nechcú zverejniť prestupovú sumu ani bližšie detaily kontraktu. "Dohodli sme sa pražským klubom, že detaily zmluvy ani sumu nebudeme zverejňovať. Dukla Praha sledovala Mareka Hlinku už dlhší čas, konkrétne od vlaňajšej sezóny. S týmto českým mužstvom sme hrali dvakrát v príprave, teda vlani v lete i tento rok počas zimnej prestávky. To bol tiež impulz i cesta ako naviazať kontakt a uskutočniť seriózny prestup," doplnil generálny riaditeľ banskobystrickej Dukly Tomáš Geist.

Marek Hlinka v pondelok ešte trénoval pod Urpínom, v utorok sa už zapojil do tréningového procesu v Prahe. V A-tíme Banskej Bystrice pôsobil od roku 2009. Najprv hrával na stopérskom poste, neskôr v úlohe defenzívneho stredopoliara. V súčasnosti už 22-ročný odchovanec banskobystrického futbalu si vyskúša prvý zahraničný angažmán a pôjde aj o jeho premiérové pôsobenie mimo FK Dukla.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk