ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po polročnej absencii prišiel úspešný reštart
zdroj:

Po polročnej absencii prišiel úspešný reštart

"Teším sa, že ma vedenie Myjavy vykúpilo spod zmluvy. Pre mňa to v praxi znamená to, že nebudem sedieť na lavičke, ale budem hrať futbal," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Šulek

Corgoňligový klub Spartak Myjava získal pred začiatkom sezóny 2013/2014 na trvalý prestup Petra Šuleka z konkurenčného MŠK Žilina. Dvadsaťštyriročný defenzívny stredopoliar podpísal kontrakt na dva roky s následnou ročnou opciou. "Klub dokázal udržať káder pohromade, dokonca sme sa ešte posilnili. Nedávame si cieľ zopakovať štvrté miesto, ale chceme sa pohybovať v hornej polovici tabuľky," skonštatoval Peter Šulek.

Dokončiť úspešný reštart kariéry

Rodák z Detvy už pôsobil na kopaniciach, v jarnej časti minulej sezóny Corgoň ligy tam bol na hosťovaní. "Som rád, že sa to vybavilo, pretože v otázke môjho návratu {+r64368,150x100}prišlo zo strany Žiliny zamietavé stanovisko a bol som hráč na predaj. Mal som síce nejaké ponuky z iných klubov, ale nič nebolo isté. Teším sa, že ma vedenie Myjavy vykúpilo spod zmluvy. Pre mňa to v praxi znamená to, že nebudem sedieť na lavičke, ale budem hrať futbal," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Šulek.

Kopaničiari obsadili vo svojej premiérovej sezóne medzi slovenskou elitou skvelé štvrté miesto. Jedným gólom k úspešnému ročníku prispel aj samotný, dnes už definitívne, hráč "čierno-bielych": "Ja som bol určite spokojný a domnievam sa, že rovnako to vnímal aj klub smerom ku mne. Vedenie s trénerom ihneď po sezóne odštartovalo rokovania v snahe predĺžiť moje hosťovanie o ďalší rok. Žilinčania s tým však {+l64367,150x100}nesúhlasili. Chceli ma predať, až sa napokon oba kluby dohodli."

"Na Myjave som zotrval aj po skončení sezóny. Zmluva mi končila až 30. júna, takže som sa pripravoval s kádrom Ladislava Hudeca. Zo Žiliny neprišiel žiadny pokyn, aby som sa vrátil za účelom zapojenia sa do letnej prípravy. Pod Dubeň som sa vrátil až po skončení platného kontraktu, avšak v priebehu dvoch či troch dní sa všetko vybavilo a dnes som už späť na Myjave. A dodám, že som spokojný," pokračoval v diskusii Peter Šulek.

Aj napriek tomu, že MŠK Žilina je na Slovensku považovaný za kvalitný klub, v uplynulom ročníku obsadili "šošoni" len siedmu priečku, pričom "čierno-bieli" bojovali o {+r63418,150x116}Európsku ligu až do záveru sezóny. "Žilina má dobrého trénera a som presvedčený, že minulosezónne umiestnenie určite nezopakuje. Prajem chlapcom, aby skončili vyššie, než naposledy, ale na druhej strane musím povedať, že kvalita je aj na Myjave. Klub dokázal udržať káder pohromade, dokonca sme sa ešte posilnili. Minulý ročník bolo prioritou zachrániť sa v lige, tentoraz však mierime určite vyššie," vyhlásil skúsený stredopoliar a vzápätí dodal: "Nedávame si cieľ zopakovať štvrté miesto, ale chceme sa pohybovať v hornej polovici tabuľky."

Pred príchodom do Myjavy to nemal rodák z Detvy pod Dubňom jednoduché. "V Žiline som bol na druhej koľaji. Častejšie som sedel na lavičke, ako som bol na ihrisku. Aj keď sme v predošlej sezóne získali double, ja som sa z toho až tak veľmi netešil, pretože som vedel, že som sa o to pričinil len minimálne. Bol to pre mňa veľký úspech, to určite áno, ale odohral som málo stretnutí," zalovil v pamätí Peter Šulek a {+l63388,150x107}pokračoval: "Takmer polrok som vôbec nehral. Potom som sa presunul do Myjavy s tým, že tréner Ladislav Hudec mi dával dôveru a príležitosť ihneď od prvých zápasov. Hrával som pravidelne. Myslím si, že som podával aj dobré výkony."

"Príchod na Myjavu teda vnímam ako úspešný reštart mojej kariéry. Dúfam, že dobrými výkonmi sa dostanem ešte ďalej. Mám rád myjavský klub a všetko, čo k nemu patrí, ale ambíciou každého futbalistu je dostať sa čo najďalej a aj ja verím, že moje kroky z kopaníc povedú smerom k zahraničiu," uviedol futbalista, ktorý je už treťou letnou posilou Myjavy.

Interes aj z Česka a Poľska

"Zmluvu podpísali na dve sezóny plus ročná opcia. Pod Dubňom mal Peter Šulek ešte rok platný kontrakt, no z rôznych dôvodov nemal miesto v kádri trénera {+r63387,150x113}Adriána Guľu. Je teda dobré, že sa dostal do mužstva, v ktorom môže hrávať pravidelne. V jeho prípade to ale neberieme ako konečnú stanicu. Peter Šulek určite má potenciál na to, aby sa dostal do zahraničia. Teraz je len na ňom, aby ukázal, že má svoje kvality. Ide o typ hráča, ktorý je rozhodne zaujímavý pre dnešný moderný futbal," skonštatoval pre profutbal.sk Michal Holeščak z agentúry HMP-Sport Management.

Hráčov agent vzápätí priznal, že o služby Petra Šuleka bol záujem aj za hranicami Slovenska. "Myjava bola najserióznejšia a najkonkrétnejšia. Mali sme ponuku aj z Jihlavy. Klub ale požadoval hosťovanie s opciou na transfer a rovnako to chcel riešiť aj poľský klub pôsobiaci v Ekstraklase. V Žiline však nemali záujem o ďalšie hosťovania. Myjava bola v tomto smere najrýchlejšia a najkonkrétnejšia," dodal na záver Šulekov manažér.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk