ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bayern a Chelsea v Prahe počas Superpohára na novom trávniku
zdroj: stadioneden.cz

Bayern a Chelsea v Prahe počas Superpohára na novom trávniku

"Agendy okolo Superpohára je naozaj veľa. Túto záležitosť riešime rok a pol, prípravy sú dlhodobé. Momentálne veci doťahujeme do finálnej podoby," vraví Ivo Sekerka

Štadión Eden Aréna v Prahe prechádza pred augustovým súbojom o európsky Superpohár rozsiahlymi úpravami.

Praha bude 30. augusta hostiť duel, v ktorom proti sebe nastúpia úradujúci šampión Ligy majstrov FC Bayern Mníchov a víťaz Európskej ligy UEFA 2012/2013 anglický FC Chelsea. Na začiatku augusta vymenia na štadióne trávnatú plochu, nainštalujú silnejšie osvetlenie a znížia kapacitu na 17 000 miest. "Agendy okolo S{+r30737}uperpohára je naozaj veľa. Túto záležitosť riešime rok a pol, prípravy sú dlhodobé. Momentálne veci doťahujeme do finálnej podoby," cituje riaditeľa logistiky Futbalovej asociácie Českej republiky Iva Sekerku portál idnes.cz.

Po dohode s pražským SK Slavia, ktorý v Edene hráva domáce stretnutia, a vlastníkom štadiónu, spoločnosťou E Side, vymenia pred prestížnym duelom vo futbalovom stánku trávnik. "Plocha nie je v ideálnom stave, keďže na štadióne prebiehajú rôzne koncerty. Trávnik vymeníme kompletne a nie len pod pódiom, ako sa to deje obvykle," povedal Sekerka. Meniť budú organizátori i osvetlenie na štadióne. "Súčasné osvetlenie nezodpovedá požiadavkám televíznych štábov, preto ho zosilníme," uviedol Sekerka. Úpravami prejdú aj priestory vyhradené pre zástupcov médií, kvôli nim znížia kapacitu na štadióne z 20 000 na 17 000 miest.

Najnovšie z klubu: Chelsea

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk