ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Róbert Demjan definitívne do Beverenu
zdroj:

Róbert Demjan definitívne do Beverenu

"Je to taký rodinný klub. Všetko zatiaľ vnímam veľmi pozitívne. Čas ukáže, či som sa rozhodol správne, no ja verím, že áno," uviedol pre profutbal.sk Róbert Demjan

Najlepší hráč i strelec uplynulého ročníka poľskej Ekstraklasy Róbert Demjan definitívne mení dres. Po troch rokoch strávených na juhu našich severných susedov odchádza do belgického klubu Waasland-Beveren. "V Poľsku som si nastavil latku poriadne vysoko a nebude jednoduché potvrdiť moju výkonnostnú úroveň aj v Belgicku. Spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby som uspel," skonštatoval pre profutbal.sk krátko po podpise zmluvy slovenský útočník Róbert Demjan.

Je len na ňom, či sa presadí

Už minulý týždeň avizoval hráčov zástupca Michal Holeščák, že o jeho klienta je záujem nielen v Belgicku, ale i Dánsku a dvere neboli definitívne zatvorené ani v Poľsku. {+r64356,150x225}Skúsený futbalista sa napokon rozhodol pre "belgickú cestu". "V utorok podpísal Róbert Demjan kontrakt na dva roky s ročnou opciou. V zmluve je však zakotvené, že ak hráč odohrá aspoň polovicu stretnutí, tak sa opcia automaticky uplatňuje aj s vylepšenými podmienkami," uviedol Michal Holeščák: "Mužstvo hrá systémom 4-2-3-1, takže by mal hrať na svojej typickej pozícii. Je len na ňom, či sa presadí. Do klubu prichádzajú noví hráči, káder sa posilňuje. Vedenie má ambíciu skončiť vyššie, než minulú sezónu."

Agent zo spoločnosti HMP-Sport Management vzápätí doplnil: "Robo si pozrel klub, navštívil štadión a stretol sa s trénerom, ktorý mu predostrel svoje predstavy. Tiež bol na lekárskej prehliadke i záťažových testoch. Všetko dopadlo dobre. Dokonca si už vybral aj číslo dresu. V Poľsku síce hrával s 23-kou, no tá je vo Waasland-Beveren obsadená, tak sa rozhodol pre číslo 32."

"Teraz si Robo ešte musí vybaviť všetky záležitosti v Poľsku a v nedeľu sa vráti späť do Belgicka. Prvý majstrovský zápas v novej sezóne hrajú už 27. júla, takže sa musí pripojiť k tímu čo najskôr. Počas budúceho týždňa mužstvo odchádza na sústredenie do Holandska. Okrem neho prišiel do Beverenu aj jeden Srb a jeden Chorvát, takže to bude mať trochu jednoduchšie," pokračoval v diskusii Michal Holeščák.

V krátkom časovom horizonte príde za tridsaťročným skúseným útočníkom do jeho nového pôsobiska aj rodina. "Kompletne o všetko sa {+l64355,150x100}postará klub - o škôlku, o lekára, o učiteľa angličtiny. Po tejto stránke dostane plný servis. Pre neho bude priorita čo najskôr sa adaptovať," doplnil manažér Róberta Demjana a jedným dychom dodal: "Štadión má kapacitu asi 13 000 divákov, pričom priemerne chodí na zápasy osem až deväťtisíc divákov."

Nevzdáva sa sna o Lige majstrov

{+r64864,150x200}Waasland-Beveren obsadil v uplynulom ročníku Jupiler League s tridsiatimi bodmi trinástu priečku. Tím z východného Flámska trénuje 41-ročný bývalý belgický reprezentant Glen De Boeck, známy najmä z pôsobenia v Anderlechte Brusel. "Neostáva mi nič iné, než potvrdiť moju výkonnosť z minulej sezóny. Verím, že sa mi bude dariť minimálne tak dobre, ako v Poľsku," uviedol pre profutbal.sk Róbert Demjan.

Čerstvá posila Waasland-Beveren má z prestupu tie najlepšie pocity. "Je to taký rodinný klub. Všetko zatiaľ vnímam veľmi pozitívne. Čas ukáže, či som sa rozhodol správne, no ja verím, že áno. V Poľsku som si nastavil latku poriadne vysoko a nebude jednoduché potvrdiť moju výkonnostnú úroveň aj v Belgicku. Spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby som uspel," skonštatoval rodák z Levoče: "Tréner odo mňa chce, aby som hral tak, ako v Poľsku. Pozná má z videa, takže vie, čo môže očakávať."

Po ukončení zmluvy s Podbeskidzie Bielsko-Biala sa Róbert Demjan netajil tým, že sníva o Lige majstrov. "Táto ambícia ostáva zatiaľ nenaplnená, ale ak by som neveril, že sa mi tento sen raz splní, tak by som nehral ani futbal. Verím, že to príde. Či už s Beverenom alebo niekým iným. Uvidíme," dodal na záver Róbert Demjan.

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk