ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mulumba Mukendi zatiaľ neprestúpil do Nižného Novgorodu
zdroj: MFK Ružomberok

Mulumba Mukendi zatiaľ neprestúpil do Nižného Novgorodu

Športový riaditeľ MFK Ružomberok Michal Mertinyák dementoval správy o prestupe hráča a dodal, že Mukendi bez dovolenia opustil mužstvo a trénoval s ruským tímom

Športový riaditeľ slovenského klubu MFK Ružomberok Michal Mertinyák v nedeľu dementoval správy o prestupe útočníka z Demokratickej republiky Kongo Mulumbu Mukendiho do tímu účastníka najvyššej ruskej súťaže Volga Nižnij Novgorod.

"Nie je to pravda. Mukendi sa včera vrátil do Ružomberka, keď bez dovolenia opustil mužstvo asi pred desiatimi dňami. Počas sústredenia A-mužstva v maďarskom Lipóte mal ostať{+r59312} trénovať so zranenými hráčmi v domácich podmienkach, no nestalo sa tak. Pravdepodobne bol práve s mužstvom Volga Nižnij Novgorod, no je zrejmé, že klub mal najprv osloviť nás, nielen kvôli umožneniu tréningu, ale aj kvôli prípadným transferovým diskusiám. To sa však doteraz nestalo," vyhlásil pre oficiálnu stránku ružomberského klubu Michal Mertinyák. Ten sa netají tým, že Ružomberčania majú naďalej záujem o zotrvanie hráča na Liptove: "Zmluvu má platnú do konca sezóny 2013/2014, no klub mal opciu aj na prípadnú ďalšiu sezónu."

Bývalý mládežnícky reprezentant DR Kongo odohral za "Ružu", s ktorou uzavrel vlani v lete dvojročný kontrakt, doteraz celkom dvadsať stretnutí. V Corgoň lige 2012/2013 strelil šesť gólov. Urastený útočník pred pôsobením na Slovensku hrával v Juhoafrickej republike za Kapské Mesto či Durban Stars.

Najnovšie z klubu: Volga Nizhniy Novgorod

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk