ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zabavník na dva roky hráčom Sandhausenu
zdroj: www.mainz05.de

Zabavník na dva roky hráčom Sandhausenu

Košickému rodákovi vyprší 30. júna zmluva s prvoligovým Mainzom a o niečo viac ako 100 km južnejšie sa premiestni ako voľný hráč

Slovenský obranca Radoslav Zabavník bude pokračovať vo svojej kariére v nemeckom druholigovom klube SV Sandhausen. "S vedením som podpísal kontrakt na dva roky," informoval 32-ročný bek v sobotu agentúru SITA. Košickému rodákovi vyprší 30. júna zmluva s prvoligovým Mainzom a o niečo viac ako 100 km južnejšie sa premiestni ako voľný hráč.

Sandhausen skončil v ostatnej sezóne II. bundesligy na zostupovom sedemnástom mieste so ziskom 26 bodov (bilancia šesť víťazstiev, osem remíz a dvadsať prehier, pozn.), ale pred pádom o súťaž nižšie ho zachránilo odobratie licencie jedenástemu Duisburgu, ktorý DFB presunul až do štvrtej ligy. Sandhausen hráva svoje domáce zápasy na štadióne Hardtwald s kapacitou 12 100 divákov.

Účastník majstrovstiev sveta 2010 Zabavník hrával počas svojej kariéry okrem Mainzu aj v ruskom Tereku Groznyj, českej Sparte Praha, bulharskom CSKA Sofia a na Slovensku v Žiline a Košiciach.

Najnovšie z klubu: Mainz

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk