ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Myjava skúša dvoch Brazílčanov, generálka so Znojmom zadarmo
zdroj: Marek Hriň/Spartak Myjava

Myjava skúša dvoch Brazílčanov, generálka so Znojmom zadarmo

Letná príprava Myjavy na nový súťažný ročník Corgoň ligy 2013/2014 pokračuje zápasom s českým tímom FC Fastav Zlín. V drese kopaničiarov nastúpia aj dvaja brazílski hráči z Arapongas EC

Program letnej prípravy Spartaka Myjava na nový súťažný ročník Corgoň ligy 2013/2014 pokračuje dnes zápasom s českým tímom FC Fastav Zlín, ktorý sa uskutoční o 18.00 h na štadióne v Turej Lúke.

Zaujímavosťou je, že v drese kopaničiarov v ňom nastúpia aj dvaja brazílski hráči z Arapongas EC. S týmto mužstvom odohrala Myjava prípravný duel v{+r63386,150x111} rámci sústredenia v Rakúsku, kde mu podľahla 0:3. Okrem nich prišiel do Spartaka na skúšku aj 27-ročný stredopoliar Matej Náther naposledy pôsobiaci v Poľsku. Hral v tímoch Bielsko-Biala a Bydgoszcz, predtým pôsobil v Zlatých Moravciach a v Púchove. Naopak, v príprave skončili Pavelka z trnavského Spartaka a Kersetés, hráč Prešova pôsobiaci v Znojme. Nezostal ani Oliver Janso zo Senice.

Dva týždne pred oficiálnym začiatkom ligy prišlo aj k zmene vyžrebovania zápasov prvého kola a Myjavčania tak začnú svoju púť súťažou už v piatok 12. júla 2013 o 20.00 h na domácom trávniku s FK Dukla Banská Bystrica. Predpredaj lístkov sa začne v pondelok 8. júla 2013 v sieti ticketportal a v CK Malko Polo na Námestí M. R. Štefánika v Myjave v čase od 8.30 do 12.00 h a od 12.30 h do 17.00 h. V deň zápasu bude pokladňa štadióna otvorená tri hodiny pred úvodným výkopom, čiže od 17.00 h. Ceny vstupeniek v predpredaji sú 4,- €/základný a 2,- €/zľavnený, v deň zápasu budú stáť 5,- €/základný a 3,- €/zľavnený.

Na vstupenky mala byť pôvodne aj generálka Spartaka s gambrinusligovým nováčikom 1. SC Znojmo. Vedenie klubu sa napokon rozhodlo, že vstup na stretnutie, ktoré je na programe v sobotu 6. júla 2013 o 19.30 h, bude voľný. Tento duel bude prenášaný naživo cez internet aj s komentárom na klubovom webe kopaničiarov. Vzhľadom na to, že zápas bude pre divákov zadarmo, sa predlžuje aj čas určený na vyzdvihnutie vstupných kariet na myjavský štadión. Karty si môžu domáci fanúšikovia vyzdvihovať na sekretari{+l59709}áte klubu v športovej hale od 1. do 11. júla 2013 v čase od 12.00 do 16.00 h.

Pred sezónou 2013/2014 sa Spartaku Myjava podarilo predať 1100 permanentiek, čo znamená, že počas súťaže pôjde do predaja vždy okolo 1600 lístkov na domáce stretnutia. Takisto klub predal ďalších 54 akcií akciovej spoločnosti Spartak Myjava, ktoré si mohli záujemcovia zakúpiť od 3. do 21. júna tohto roka.

V platnosti zostávajú aj dopravné obmedzenia v uliciach okolo štadióna z minulého ročníka. Obyvatelia ulíc Bradáčova, Hodžova, Štúrova či 1. SNR si však nemusia súčasné povolenky na vjazd do zóny vymieňať za nové, tie zostávajú v platnosti. V prípade, že by niekto predsa novú povolenku potreboval, môže si ju vyzdvihnúť na dispečingu Mestskej polície Myjava. Podmienky zostávajú rovnaké – dotyčný sa musí preukázať relevantným dokladom, ktorý ho k vjazdu do uvedených ulíc oprávňuje. Môže ísť o trvalý pobyt, vlastníctvo nehnuteľnosti, zamestnanie v prevádzkach nachádzajúcich sa v zóne a podobne.

Redakciu profutbal.sk informoval mediálny manažér Spartaka Myjava Marek Hrin.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

HOKEJ.sk