ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rafael Benítez chce udržať Edinsona Cavaniho v Neapole
zdroj:

Rafael Benítez chce udržať Edinsona Cavaniho v Neapole

"Cavani vie, ako ho fanúšikovia zbožňujú. Je pre nás nesmierne cenný, nie len pre klub, ale pre celé mesto," vyhlásil španielsky kormidelník SSC Rafael Benítez

Nový kormidelník SSC Neapol Rafael Benítez prezradil, že túži po tom, aby kanonier Edinson Cavani zostal aj naďalej pôsobiť v klube spod Vezuvu. A to napriek tomu, že v utorok v talianskych médiách prebehla informácia o tom, že uruguajský reprezentant je už vraj dohodnutý na prestupe do FC Chelsea. Okrem iného Benítez takisto verejne vychválil svojho bývalého zverenca Fernanda Torresa.

Nikto si neželá Cavaniho odchod

Rafa Benítez sa po necelých troch rokoch opäť vrátil do Serie A. Nie však do milánskeho Interu, ktorý už koučoval, ale do konkurenčného SSC Neapol. Jeho predchodca {+r62425,150x221}Walter Mazzarri zanechal v klube výraznú stopu a skúsený Benítez bude mať čo robiť, aby nasadenú latku nepodliezol.

K úspechom by mal rodákovi z Madridu, ako aj celému Neapolu, pomôcť predovšetkým hviezdny Edinson Cavani - autor 29 ligových gólov v uplynulej sezóne. Práve jeho presné zásahy vyniesli "Partenopei" na konečnú druhú priečku v ligovom pelotóne, vďaka čomu sa Neapol priamo kvalifikoval do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Benítez prišiel do klubu s cieľom získať ligový titul, je si však dobre vedomý skutočnosti, že bez Cavaniho to bude takmer nemožné. Okolo jedného z najlepších zakončovateľov súčasnosti však krúžia veľkokluby ako FC Chelsea, Manchester City či Real Madrid. A ponuke od týchto gigantov je veru ťažké povedať nie. Každopádne, ak Cavani odíde, Neapol za neho zinkasuje slušný balík peňazí, za ktorý by Benítez mohol kvalitne zaplátať vzniknutú dieru v ofenzíve. Výstupná klauzula, ktorú má uruguajský reprezentant zakotvenú v zmluve, je stanovená na 54 miliónov libier.

"Naším cieľom je, aby Cavani v Neapole zostal," vyjadril sa celkom jednoznačne Rafael Benítez pre Corriere dello Sport a pokračoval: "Boli by sme veľmi radi, ak by nám Edinson zostal verný. Jeho odchod pripadá do úvahy jedine vtedy, keď niektorý z klubov zaplatí 54 miliónov libier, alebo príde s nejakou enormne lukratívnou ponukou. Cavani vie, ako ho fanúšikovia zbožňujú. Je pre nás nesmierne cenný, nie len pre klub, ale pre celé mesto."

Torres dostal Chelsea zo slepej uličky

V rozhovore pre {+l64684,150x124}Corriere dello Sport sa Rafael Benítez v krátkosti vyjadril aj na adresu svojho obľúbenca Fernanda Torresa, s ktorým pracoval v FC Liverpool a následne i v FC Chelsea. Neopomenul ani opätovný návrat Josého Mourinha na lavičku londýnskeho celku.

Španielsky reprezentant strelil vo všetkých súťažiach dovedna 22 gólov, ktorými pomohol "The Blues" umiestniť sa na tretej priečke v najvyššej anglickej súťaži Premier League a takisto vyhrať Európsku ligu.

"Torres je vo skvelej fyzickej kondícii. Stal sa z neho iný hráč," tvrdí 53-ročný kormidelník a na záver dodáva: "Keď som prišiel do Chelsea, bol to práve Torres, kto nám pomohol dostať sa zo slepej uličky. A návrat Mourinha do klubu? Vo futbale je veľa vecí, o ktorých sa nemá hovoriť, avšak Mourinhov návrat bol jasný mne, vám novinárom, ako aj hráčom."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk