ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pauschek definitívne odchádza do Sparty Praha
zdroj: Sparta Praha

Pauschek definitívne odchádza do Sparty Praha

"Neodchádza sa mi ľahko. V Slovane som hral odmalička. Prežil som tu veľa krásnych momentov a klub mi prirástol k srdcu," uviedol Lukáš Pauschek

Jeden z najperspektívnejších slovenských hráčov Lukáš Pauschek prestupuje do Sparty Praha. Obranca Slovana Bratislava a reprezentačného tímu Slovenska podpísal s najslávnejším českým klubom zmluvu na štyri roky.

"Neodchádza sa mi ľahko. V Slovane som hral odmalička. Prežil som tu veľa krásnych momentov a klub mi prirástol k srdcu. Z hľadiska mojej ďalšej kariéry si však {+r63694}myslím, že tento krok mi pomôže. Preto som sa po zvážení všetkých okolností rozhodol pre prestup do Sparty. Ďakujem majiteľovi a vedeniu Slovana, že s mojím rozhodnutím súhlasili a uvoľnili ma. Slovanistom budem držať palce a verím, že so všetkými priateľmi, ktorých tu mám, sa budem čo najčastejšie stretávať aj v budúcnosti," vyhlásil Lukáš Pauschek pre klubovú stránku Slovana.

"Pre Lukáša je to obrovská príležitosť posunúť sa v kariére a možnosť futbalovo opäť vyrásť. Sparta je výborný klub, ktorý funguje na veľmi vysokej úrovni a pravidelne hráva v Európe. Rovnako ako Slovan má len tie najvyššie ciele, a preto veríme, že Lukášovi prestup pomôže nielen v jeho kariére, ale aj skvalitní jeho výkony v reprezentácii. Chceli by sme sa tak Sparte Praha ako aj Slovanu Bratislava poďakovať za {+l63501}korektný prístup v rokovaniach," povedal Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends, ktorá Lukáša Pauscheka zastupuje.

"V dvadsiatich rokoch má už za sebou štyri štarty v národnom tíme a takých hráčov nie je príliš veľa tak v Česku ako aj na Slovensku. Dokázal sa presadiť v majstrovskom Slovane a má všetky predpoklady na to, aby sa mu podobne darilo aj na Letnej," dodal Viktor Kolář z partnerskej firmy Sport Invest, ktorá takisto pomáhala dotiahnuť prestup.

Sparta mala o Lukáša Pauscheka dlhodobý záujem a preto jej predstavitelia netajili spokojnosť. "Lukáš je perspektívny hráč, o ktorého sme mali dlhodobý záujem. Sme radi, že jednania dospeli do úspešného konca," povedal člen predstavenstva AC Sparta Praha Jakub Otava.

Prvý tréning v novom pôsobisku absolvuje Lukáš Pauschek už v stredu.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk