ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pauschek podpísal zmluvu so Spartou na štyri roky
zdroj: Patrik Levický

Pauschek podpísal zmluvu so Spartou na štyri roky

"Lukáš je perspektívny hráč, o ktorého sme mali dlhodobý záujem. Sme radi, že rokovania vyústili do úspešného konca," povedal člen predstavenstva Pražanov Jakub Otava

Slovenský reprezentant Lukáš Pauschek v pondelok podpísal zmluvu na štyri roky s úradujúcim českým vicemajstrom Spartou Praha. Informuje o tom oficiálna internetová stránka "rudých" s dôvetkom, že dvadsaťročný pravý obranca sa zapojí do tréningového procesu so svojím novým zamestnávateľom v stredu.

"Lukáš je perspektívny hráč, o ktorého sme mali dlhodobý záujem. Sme radi, že rokovania vyústili do úspešného konca," povedal pre klubový web Sparty člen {+r53904,150x100}predstavenstva Pražanov Jakub Otava.

Lukáš Pauschek má na konte štyri štarty za seniorský výber Slovenska, ale stále reprezentuje domovinu aj v kategórii do 21 rokov. Je odchovanec Slovana Bratislava, v ktorom strávil doterajšiu krátku profesionálnu kariéru. "Neodchádza sa mi ľahko. V Slovane som hral odmalička. Prežil som tu veľa krásnych momentov a klub mi prirástol k srdcu. Z hľadiska mojej ďalšej kariéry si však myslím, že tento krok mi pomôže. Preto som sa po zvážení všetkých okolností rozhodol pre prestup do Sparty. Ďakujem majiteľovi a vedeniu Slovana, že s mojím rozhodnutím súhlasili a uvoľnili ma. Slovanistom budem držať palce a verím, že so všetkými priateľmi, ktorých tu mám, sa budem čo {+l64757}najčastejšie stretávať aj v budúcnosti," uviedol pre oficiálnu stránku "belasých" bratislavský rodák.

Sparta Praha obsadila v minulej sezóne Gambrinus ligy druhé miesto o dva body za majstrovskou Viktoriou Plzeň. Pauschek získal so Slovanom Bratislava v ročníku 2012/2013 double za ligový primát a triumf v národnom pohári. Zverenci Vítězslava Lavičku sa stretnú v druhom predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 s hráčmi švédskeho tímu BK Häcken.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk