ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štepanovský zo Senice na hosťovanie do Spartaka Trnava
zdroj: Ján Král/spartak.sk

Štepanovský zo Senice na hosťovanie do Spartaka Trnava

"Keď som bol dieťa, chodieval som do Trnavy na futbal s otcom. Dá sa povedať, že som mu príchodom do Spartaka splnil sen," povedal Štepanovský

FC Spartak Trnava získal z konkurenčného FK Senica krídelníka Petra Štepanovského. Dvadsaťpäťročný bývalý hráč ŠK Slovan Bratislava bude v Trnave na ročnom hosťovaní, klub zo "slovenského Ríma" si môže následne uplatniť zmluvnú opciu na trvalý prestup. Štepanovský už s Trnavou podpísal kontrakt, formálne náležitosti musia ešte Spartak a Senica dotiahnuť na klubovej úrovni.

"V Trnave sa tvorí kvalitné mužstvo a myslím si, že sa tu bude hrať dobrý futbal. Predpokladám, že budeme bojovať o popredné miesta v tabuľke, aj preto som sa {+r64753}rozhodol prijať ponuku," povedal rodák zo Skalice Štepanovský a dodal: "Je dobré mať podporu v trénerovi, aj to zavážilo pri mojom rozhodovaní. V Senici mi ponúkli nový kontrakt, ale rozhodol som sa pre odchod. V novom tíme poznám Romana Procházku a Kamila Kuzmu, hrávali sme spolu v mládežníckych reprezentáciách."

Príchod nového hráča si pochvaľuje tréner Spartaka Juraj Jarábek. "Petra poznám od jeho mládežníckych rokov. Ide o typ, ktorý nám pasuje do hernej koncepcie. Je dynamický, rýchly, môžeme ho použiť v útoku, v obrane aj na kraji zálohy. Prakticky sa dá označiť za univerzála. Preto sme sa rozhodli pre jeho angažovanie," uviedol na margo transferu Jarábek.

"Keď som bol dieťa, chodieval som do Trnavy na futbal s otcom. Dá sa povedať, že som mu príchodom do Spartaka splnil sen. Od sedemnástich rokov som vyrastal v Slovane, ale teraz som v Spartaku a chcem tu odovzdať čo najlepšie výkony," uzavrel Štepanovský.

Agentúru SITA informoval PR a event manažér Trnavy Marek Ondrejka.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk