ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zo Slovana do Slovana, v hre bol aj tretí Slovan
zdroj: sala.dnes24.sk

Zo Slovana do Slovana, v hre bol aj tretí Slovan

Ján Nezmar: "S Lukášom som bol na jar v kontakte nielen ja, ale aj náš kondičný tréner, ktorý mu na diaľku pomáhal pracovať na sebe"

Talentovaný dvadsaťročný útočník reprezentačnej "dvadsaťjednotky" Lukáš Szabó definitívne posilnil ofenzívu FC Slovan Liberec. Hráč narodený 4. októbra 1992 prestupuje na Štadion u Nisy z druholigového klubu FK Slovan Duslo Šaľa.

"Na tohto futbalistu nás upozornili naši skauti, sledovali sme ho preto už od jesene minulého roka. V Liberci sa objavil už počas zimnej prípravy, kedy asi desať dní trénoval s naším tímom. Už vtedy dokázal, že má potenciál presadiť sa tu. Náš záujem teda trval a vo štvrtok bol jeho prestup do Liberca definitívne spečatený {+r64621,150x100}podpísaním štvorročnej zmluvy," skonštatoval pre klubový web športový riaditeľ Slovana Ján Nezmar a vzápätí dodal: "S Lukášom som bol na jar v kontakte nielen ja, ale aj náš kondičný tréner, ktorý mu na diaľku pomáhal pracovať na sebe. Ponúkaný servis tiež prispel k tomu, že aj keď o Lukáša prejavil záujem bratislavský Slovan a predložil mu lukratívnu ponuku, napriek tomu dal prednosť nášmu klubu."

Lukáš Szabó nastrieľal v minuloročnej sezóne za Šaľu v 27 stretnutiach desať gólov. Dostal sa aj do slovenského reprezentačného tímu do 21 rokov, v zápase proti českým náprotivkom bol hodnotený ako jeden z najlepších hráčov stretnutia. Jedná sa o vysokého, ale aj dynamického útočníka s čuchom na góly, ktorý vďaka svojej rýchlosti môže nastupovať aj na krídle.

"Pre angažovanie Lukáša hovoril aj jeho charakter. Je to skromný a pracovitý chlapec a ja mu prajem, aby sa u nás presadil. Liberec určite nemusí byť jeho konečnou stanicou," dodáva na Szabóvu adresu Nezmar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk