ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Carroll na šesť rokov hráčom West Hamu
zdroj:

Carroll na šesť rokov hráčom West Hamu

K transferu neboli uvedené žiadne ďalšie finančné detaily, ale výška prestupu sa odhaduje na 15,5 milióna libier, čo by bola rekordná suma vyplatená londýnskym klubom

Útočník Andy Carroll prestúpil v rámci najvyššej anglickej súťaže Premier League z FC Liverpool do tímu West Ham United. "Kladivári" uviedli na svojej oficiálnej webovej stránke, že 24-ročný robustný zakončovateľ podpísal kontrakt na šesť rokov s opciou na ďalšie dva.

K transferu neboli uvedené žiadne ďalšie finančné detaily, ale výška prestupu sa odhaduje na 15,5 milióna libier, čo by bola rekordná suma vyplatená londýnskym klubom. {+r57103,150x105}Rodák z Gatesheadu bol v minulej sezóne vo West Hame na hosťovaní, nastúpil na 24 zápasov a skóroval sedemkrát.

"Je pre mňa fantastické, že tu môžem byť. Skutočne som si užil vlaňajší ročník a napokon bol z toho trvalý prestup. Fanúšikovia, spoluhráči a samotný klub sa ku mne správali skvele. To, čo som chcel urobiť, bolo vrátiť sa späť a hrať futbal. Od skončenia sezóny som veľa času strávil premýšľaním. West Ham mi chýbal a aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa vrátil," citovala stránka whufc.com Carrolla.

Anglický reprezentant začal s kariérou v roku 2006 v Newcastli. V sezóne 2009/2010 pomohol "The Magpies" devätnástimi gólmi k postupu medzi domácu elitu. V roku 2011 ho angažoval FC Liverpool za astronomických 35 miliónov libier, vďaka čomu sa stal najdrahším britským hráčom. Carroll odohral za "Albión" deväť duelov, v ktorých sa gólovo presadil dvakrát.

Najnovšie z klubu: West Ham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk