ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čögley chce byť na Európsku ligu k dispozícii
zdroj:

Čögley chce byť na Európsku ligu k dispozícii

"Dalo by sa s tým hrať, ale zbytočne by som riskoval, že sa to ešte zhorší. Situáciu som konzultoval s trénerom Nosickým aj generálnym manažérom Rybníčkom," povedal Čögley

Po roku opäť nestihol začiatok prípravy. Obranca AS Trenčín Peter Čögley strávil úvodné dni prípravného obdobia na novú sezónu v nemocnici, kde mu operovali meniskus.

Koleno začalo Čögleyovi robiť problémy po víťaznom zápase s bratislavským Slovanom. Pôvodne si myslel, že bolesť v kolene je spôsobená únav{+r62395,150x73}ou. "Sezóna bola náročná, spoločne s lekárom sme sa zhodli na tom, že potrebujem iba čas na oddych," povedal pre profutbal.sk rodák z Trenčianskej Turnej a pokračoval: "Nepríjemnú bolesť som pociťoval pri dotyku s loptou. Najmä pri prijímaní a rozdávaní prihrávok. Čím bola prudšia, tým bola bolesť intenzívnejšia."

Zvyšok sezóny dohral so sebazaprením a po letnej dovolenke absolvoval magnetickú rezonanciu. Tá potvrdila, že čochvíľa dvadsaťpäťročného obrancu operácia neminie. V menisku mu tlačila na nerv kostička. "Doktor mi to iba obrúsil, aby som nemal ďalšie komplikácie. Meniskus našťastie nebol poškodený. {+l62819,150x194}Dalo by sa s tým hrať, ale zbytočne by som riskoval, že sa to ešte zhorší. Situáciu som konzultoval s trénerom Nosickým aj generálnym manažérom Rybníčkom. Obaja ma podporili," povedal Čögley.

Po roku sa tak opäť ocitol v nemocnici a zmeškal začiatok letnej prípravy. "Tento týždeň mi vyberú štichy a krátko na to začnem s tréningom. Na Európsku ligu by som už mal byť pripravený," povedal na margo doby liečenia bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý bol pred dvanástimi mesiacmi hospitalizovaný pre vírusové ochorenie.

V trenčianskej nemocnici bolo o neho výborne postarané. Spoločnosť mu robila dvojica študentiek fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity. "Vivian aj Nikole patrí vďaka. Starali sa o mňa vzorne," dodal s úsmevom Čögley.

Jeho prvé kroky z nemocnice viedli za kamarátmi, na tréning AS Trenčín. "Mama čakala od rána na telefóne. Hneď som jej povedal, aby ma zaviezla na Sihoť. Chcel som ísť pozrieť chalanov na tréning," dodal na záver odchovanec Trenčína.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk