ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Csaba Horváth mení dres, zahrá si Európsku ligu
zdroj: Zaglebie Lubin/zaglebie-lubin.pl

Csaba Horváth mení dres, zahrá si Európsku ligu

Michal Holeščák: "Pri rozhodovaní zavážilo aj to, že klub bude hrať európske poháre. Csaba už okúsil reprezentáciu, bol v ADO Den Haag a teraz má pred sebou opäť niečo nové"

Slovenský obranca Csaba Horváth mení kluby v rámci poľskej Ekstraklasy. Zo Zaglebie Lubin odchádza ako voľný hráč do Piastu Gliwice, účastníka predkola Európskej ligy 2013/2014. Skúsený zadák absolvoval v nedávno skončenej sezóne kvôli problémom s lakťom iba dve ligové stretnutia.

"Csabovi Horváthovi sa skončil trojročný kontrakt a keďže nedošlo k jeho predĺženiu, obzerali sme sa po novom pôsobisku. Počas prvých dvoch sezón hral pravidelne, v {+r63158,150x100}treťom roku spoločnej spolupráce ho zastavilo zranenie lakťa v zápase prvého kola ročníka, čo si vyžiadalo aj chirurgický zákrok," skonštatoval pre profutbal.sk Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

Okrem mužstva, ktoré obsadilo v sezóne 2012/2013 v poľskej najvyššej súťaži štvrté miesto bol o služby Csabu Horvátha záujem aj u našich južných susedov. "V hre boli dve ponuky - už spomínaný Piast Gliwice a maďarský Ferencváros Budapešť. Piast konal rýchlejšie, na základe čoho hráč v utorok podpísal dvojročnú zmluvu s výstupnou klauzulou na 200 000 eur," poznamenal hráčov zástupca a vzápätí dodal: "Pri rozhodovaní zavážilo aj to, že klub bude hrať v nadchádzajúcej sezóne európske poháre. Csaba už okúsil reprezentáciu, bol v holandskom {+l63157,150x100}ADO Den Haag a teraz má pred sebou opäť niečo nové. Po troch rokoch v Poľsku mu už nerobí problém ani jazyk, takže plusov bolo hneď niekoľko."

Csaba Horváth prichádza ako náhrada za marockého stopéra El Mehdi Sidqyho. "Je pravdepodobné, že vedenie klubu s ním podpísalo zmluvu preto, aby hrával. Tréner Marcin Brosz ho pozná z účinkovania v Ekstraklase a navyše potrebujú náhradu za odídeného obrancu. Vyzerá to tak, že Csaba vytvorí dvojičku s Janom Polákom, ktorý prišiel do Piastu minulé leto z českého Liberca. Csaba má veľké skúsenosti, ktoré sa mužstvu v európskych zápasoch určite zídu," dodal na záver pre profutbal.sk Michal Holeščák.

Najnovšie z klubu: Piast Gliwice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk