ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dánsky útočník Helenius podpísal zmluvu s Aston Villou
zdroj:

Dánsky útočník Helenius podpísal zmluvu s Aston Villou

"Nicklas je mladý chalan, napriek tomu má slušné skúsenosti s reprezentáciou. V Dánsku sa mu darilo a ja verím, že svoje schopnosti potvrdí aj v Premier League," vyhlásil Paul Lambert

Anglický prvoligový klub Aston Villa podpísal zmluvu s vežovitým dánskym útočníkom Nicklasom Heleniusom z Aalborgu. Informoval o tom účastník Premier League na svojej oficiálnej internetovej stránke. Dvadsaťdvaročný takmer dvojmetrový zakončovateľ sa dohodol na päťročnej spolupráci s birminghamským klubom.

"Nicklas je mladý chalan, napriek tomu má už slušné skúsenosti s reprezentáciou. V Dánsku sa mu strelecky darilo a ja verím, že svoje schopnosti potvrdí aj v Premier League," vyhlásil tréner Aston Villy Paul Lambert.

Helenius v minulej sezóne dosiahol v drese Aalborgu šestnásť gólov v 33 zápasoch, na konte má aj dva štarty v národnom výbere. "Je to pre mňa nová výzva. Dá sa povedať, že sa mi splnil veľký sen - hrať v Premier League. Navyše, idem do klubu s bohatou históriou, som plný očakávania," uviedol o svojom novom angažmáne Nicklas Helenius.

Najnovšie z klubu: Aston Villa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk