ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dortmund pustil mladíka Bittencourta do Hannoveru
zdroj:

Dortmund pustil mladíka Bittencourta do Hannoveru

Leonardo Bittencourt nedostával v uplynulej sezóne od Jürgena Kloppa veľa príležitostí, tréner Dortmundu uprednostňoval v strede poľa hviezdnu dvojicu Reus - Götze

Nemecký klub Hannover 96 podpísal kontrakt s mládežníckym reprezentantom "Nationalelf" Leonardom Bittencourtom, ktorý naposledy pôsobil v tíme zdolaného finalistu Ligy majstrov 2012/2013 Borussii Dortmund.

Devätnásťročný záložník nedostával v uplynulej sezóne od Jürgena Kloppa veľa príležitostí, tréner Borussie uprednostňoval v strede poľa hviezdnu dvojicu Marco Reus - Mario Götze. Bittencourt, ktorý má brazílskeho otca, päťkrát reprezentoval Nemecko vo výbere hráčov do dvadsať rokov. Hannover za talentovaného stredopoliara zaplatí asi tri milióny eur, Dortmund má zmluvné právo v prípade záujmu spätne odkúpiť hráča. "Mám vášeň pre futbal a mojou najväčšou túžbou je ukázať, čo dokážem, a to tak často, ako je to len možné," povedal Bittencourt a dodal: "Myslím si, že Hannover je pre mňa v tomto smere momentálne vhodným pôsobiskom." Príchod mládežníckeho reprezentanta si pochvaľuje i športový riaditeľ Hannoveru Dirk Dufner. "Rozhodli sme sa pre Lea, pretože má všetky potrebné kvality, aby posilnil náš tím," vyjadril sa Dufner na margo nového hráča. Bittencourt podpísal s novým zamestnávateľom zmluvu do roku 2017.

Najnovšie z klubu: Dortmund

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk