ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kubík prestupuje z Trenčína do ukrajinského Arsenalu
zdroj:

Kubík prestupuje z Trenčína do ukrajinského Arsenalu

"Som veľmi rád, že sa vyriešila moja budúcnosť. Verím, že v Arsenale Kyjev sa mi bude dariť oveľa viac ako v Simferopoli či predtým Krasnodare," povedal František Kubík

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie František Kubík sa stal hráčom ukrajinského prvoligového klubu Arsenal Kyjev. Dvadsaťštyriročný útočník sa dohodol s ôsmym mužstvom ostatnej sezóny najvyššej súťaže na Ukrajine na ročnom kontrakte.

Kubík dal v uplynulej sezóne v drese AS Trenčín šesť corgoňligových gólov a pomohol mužstvu spod Čákovho hradu k tretej pozícii v najvyššej {+r63747,150x206}domácej súťaži a miestenke v druhom predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014. Rodák z Prievidze Kubík (nar. 14. marca 1989) už má za sebou ukrajinskú skúsenosť, v roku 2012 odohral za Tavriju Simferopoľ jedenásť zápasov. Okrem Trenčína pôsobil aj v holandskom ADO Den Haag (v rámci hosťovania v ročníku 2010/2011 absolvoval 27 stretnutí a strelil osem gólov), potom prestúpil do ruského mužstva Kubaň Krasnodar (päť duelov).

"Som veľmi rád, že sa vyriešila moja budúcnosť. Verím, že v Arsenale Kyjev sa mi bude dariť oveľa viac ako v Simferopoli či predtým Krasnodare," povedal podľa utorkového vydania denníka Šport František Kubík.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk