ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jendrišek opúšťa Freiburg, upísal sa Cottbusu
zdroj:

Jendrišek opúšťa Freiburg, upísal sa Cottbusu

Erik Jendrišek pre profutbal.sk: "Najviac ma oslovilo, že mal o mňa záujem tréner. Moje miesto vidí na pozícii útočníka. Tam, kde som chcel hrávať aj ja"

Slovenský útočník Erik Jendrišek zostáva v Nemecku. Dvadsaťšesťročný rodák z Trstenej bude pôsobiť v druholigovom tíme Energie Cottbus. Pre profutbal.sk to potvrdil samotný hráč s dôvetkom, že účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike v pondelok predpoludním už len absolvuje vstupnú zdravotnú prehliadku a následne podpíše zmluvu až do roku 2015.

Po poslednej ligovej sezóne, ktorú odohral vo Freiburgu, bol nútený hľadať si nové pôsobisko. "S Freiburgom mi skončila zmluva, tak som hľadal iný klub. Vlastne, vedel {+r48988,150x166}som, že aj tento posledný ročník v klube bude ťažký, ale čakali sme prírastok a rodina je u mňa na prvom mieste," skonštatoval rodák z Trstenej.

Na margo záujmu Cottbusu poznamenal: "Najviac ma oslovilo, že mal o mňa záujem tréner. Moje miesto vidí na pozícii útočníka. Tam, kde som chcel hrávať aj ja."

Spolu so zmenou klubu idú ruka v ruke aj ambície, s akými hráč prichádza. "Chcem nadviazať na úspešné roky z Kaiserslauternu a potvrdiť, že som ešte nezabudol hrať futbal," odvetil 26-ročný hráč.

"Dohodli sme sa Erikom, takže už nič nestojí v ceste našej vzájomnej spolupráci. Jendrišek už v minulosti dokázal svoje kvality, teraz záleží {+l55997,150x120}na ňom, aby sa ukázal v správnom svetle aj v Cottbuse," vyhlásil pre klubový web tréner FC Energie Rudi Bommer.

Erik Jendrišek si v Nemecku obliekal dresy Hannoveru, 1. FC Kaiserslautern, Schalke 04 Gelsenkirchen a naposledy pôsobil vo Freiburgu, kde mu po skončení uplynulej sezóny vypršala platnosť zmluvy. Celkovo absolvoval 48 duelov v najvyššej súťaži a 90 zápasov v II. bundeslige, pričom skóroval 36-krát. Okrem toho hrával aj za MFK Ružomberok, ktorému pomohol v ročníku 2005/2006 k majstrovskému titulu a s 21 gólmi sa stal kráľom strelcov.

Energie Cottbus obsadil v II. bundeslige 2012/2013 ôsmu pozíciu. Najväčším úspechom klubu je účasť vo finále národného pohára (DFB Pokal) v roku 1997.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk