ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Prešove končia Petrik i Bogdanovský
zdroj:

V Prešove končia Petrik i Bogdanovský

Je logické, že v ďalšej etape chce pán Remeta pokračovať s ľuďmi, ktorí sú mu blízki," skonštatoval športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský

V klube 1. FC Tatran Prešov, ktorý v uplynulom ročníku 2012/2013 zostúpil z Corgoň ligy do druhej najvyššej súťaže, končia svoje pôsobenie dvaja funkcionári: generálny riaditeľ Jozef Petrik a športový riaditeľ Erik Bogdanovský.

Navyše prezident a väčšinový majiteľ tímu zo Šariša Miroslav Remeta si nechal ešte týždeň na rozmyslenie, či svoju budúcnosť spojí aj naďalej s najstarším slovenským {+r49355,150x81}klubom a doterajší tréner Jozef Bubenko je už vraj jednou nohou v druholigových Michalovciach. Informuje o tom denník Šport vo štvrtkovom vydaní.

"Do prešovského klubu som prišiel po tom, ako ma oslovil jeden z majiteľov Braňo Prieložný. Je logické, že v ďalšej etape chce pán Remeta pokračovať s ľuďmi, ktorí sú mu blízki. Sme v záverečnom štádiu dotiahnutia detailov môjho odchodu," citoval Šport slová Erika Bogdanovského.

V súvislosti s obsadením uvoľnených funkcionárskych postov v Tatrane sa hovorí o dvoch nových menách. Prvým z nich je bývalý kormidelník slovenskej reprezentácie do {+l63663}21 rokov Mikuláš Komanický (po odchode z Bardejova zastával v Prešove pozíciu trénera staršieho dorastu, pozn.) a druhým Adrián Daniš (otec tenistu Marka Daniša a spolupracovník súčasného prezidenta M. Remetu).

Ako je známe, o zostupe 1. FC Tatran Prešov rozhodla jeho domáca prehra 0:1 vo vzájomnom dueli s tiež "namočeným" Spartakom Trnava v rámci záverečného 33. kola Corgoň ligy 2012/2013. Šarišanom stačil na záchranu aj nerozhodný výsledok. V konečnom účtovaní mal Prešov napokon o dva body menej ako Trnava (33, resp. 35). Futbalisti Tatrana zostúpili z najvyššej súťaže v ére samostatnosti SR iba druhýkrát, premiérovo to bolo v sezóne 2001/2002. Vtedy sa po šiestich ročníkoch medzi druholigistami v lete 2008 tešili z návratu medzi elitu a odvtedy boli jej súčasťou. Teraz po piatich sezónach účinkovania museli opätovne do II. ligy.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk