ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mourinho získal pre Chelsea Schürrleho
zdroj:

Mourinho získal pre Chelsea Schürrleho

Leverkusen uvoľnil svoju hviezdu po tom, ako podpísal na päť rokov zmluvu s juhokórejským kanonierom Hamburgu Son Heung-minom

José Mourinho si priviedol do FC Chelsea prvú posilu, z Bayeru Leverkusen prestupuje do Londýna nemecký útočník André Schürrle.

Leverkusen uvoľnil svoju hviezdu po tom, ako podpísal na päť rokov zmluvu s juhokórejským kanonierom Hamburgu Son Heung-minom. Britské zdroje odhadujú cenu 22-{+r59344,150x102}ročného nemeckého reprezentanta na osemnásť miliónov libier (28 miliónov eur). Profesionálnu kariéru začal v Mainzi, v roku 2011 prestúpil do Leverkusenu a v uplynulej sezóne mu jedenástimi gólmi pomohol k tretiemu miestu v bundesligovej tabuľke a k účasti v Lige majstrov 2013/14. V nej si zahrá aj Chelsea. V národnom drese nastúpil na 24 zápasov, reprezentoval aj na mládežníckej úrovni.

Mourinho vstúpil po odchode z Realu Madrid druhý raz do tej istej rieky, Chelsea viedol aj v rokoch 2004 až 2007. S nemeckými futbalistami má dobré skúsenosti, v Londýne už koučoval Michaela Ballacka, v Madride Mesuta Özila a Samiho Kediru. Angažovanie Schürrleho ešte viac otvára dvere pre zmenu pôsobiska Fernanda Torresa, ktorý na Stamford Bridge nenaplnil povesť skvelého zakončovateľa.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Leverkusen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk