ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Už 12. júla prinesie úvodne kolo súboj majstra s nováčikom
zdroj:

Už 12. júla prinesie úvodne kolo súboj majstra s nováčikom

"Niekedy sme možno prehnane kritickí na našu súťaž, aj keď na druhej strane si nemôžeme dávať ružové okuliare. Niektoré zápasy boli dobré, iné slabšie," skonštatoval Tittel

Nový ročník najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 sa začne v piatok 12. júla.

"Pôjde o predohrávku a duel úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava a nováčika DAC 1904 Dunajská Streda. Výkop je plánovaný na 19.30 h. Zostávajúcich päť {+r59853,150x99}duelov prvého kola Corgoň ligy sa bude hrať o deň neskôr v sobotu 13. júla," informoval prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Dušan Tittel, ktorý spolu s riaditeľom ÚLK pre Corgoň ligu Dušanom Huňadym ešte predtým na stredajšej tlačovej besede zhodnotili uplynulý corgoňligový a druholigový ročník 2012/2013: "Niekedy sme možno prehnane kritickí na našu súťaž, aj keď na druhej strane si nemôžeme dávať ružové okuliare. Niektoré zápasy boli dobré, iné slabšie. Vlani sa až do záverečného kola hralo o prvenstvo, teraz rezonovala napínavá situácia pri tímoch, ktoré bojovali o zotrvanie v najvyššej súťaži i v II. lige. O majstrovskom titule pre Slovan Bratislava a postupe Dunajskej Stredy do Corgoň ligy sa rozhodlo v predstihu," skonštatoval D. Tittel.

Zástupcovia riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských súťaží z ÚLK informovali o schválení termínovej listiny na súťažný ročník 2013/2014. V Corgoň lige ani II. lige {+l54809,150x200}sa nemení počet dvanástich tímov, ani model 33 odohraných kôl.

Dvojice prvého kola CL sú známe už od skončenia minulej sezóny a s tým spojeným umiestnením mužstiev v konečnej tabuľke. Na úvod sa teda stretnú podľa tzv. Bergerových tabuliek a systému 1 - 12, 2 - 11, 3 - 10, 4 - 9, 5 - 8 a 6 - 7. V ouvertúre Corgoň ligy okrem spomenutého duelu majstra s nováčikom Slovan Bratislava - Dunajská Streda si vicemajster FK Senica zmeria sily doma s jedenástym tímom uplynulej sezóny FC Spartak Trnava a "bronzový" AS Trenčín privíta FC Nitra, desiate mužstvo CL 2012/2013. Ďalšie tri dvojice prvého kola 2013/2014 tvoria: Spartak Myjava (štvrtá v uplynulom ročníku) - FK Dukla Banská Bystrica (deviata), MFK Košice (piate) - FC ViOn Zlaté Moravce (ôsme) a MFK Ružomberok (šiesty) - MŠK Žilina (siedma).

Jesenná časť Corgoň ligy sa skončí duelmi devätnásteho kola v sobotu 30. novembra 2013, jarná časť sa začne dvadsiatym kolom v sobotu 1. marca a derniéra v rámci 33. kola bude 31. mája 2014. "Vlastníkom práv je aj na nastávajúcu sezónu televízna spoločnosť DIGI TV, ktorá v uplynulom ročníku odvysielala rekordných 50 stretnutí v priamom prenose. Aj teraz by sa mali odvysielať dva zápasy v priamom prenose v rámci jedného kola, jeden z nich bude určite v piatok," doplnil prezident ÚLK Dušan Tittel.

Druholigová súťaž na Slovensku sa začne stretnutiami prvého kola v sobotu 20. júla, koniec jesennej časti je plánovaný rovnako ako pri Corgoň lige v sobotu 30. novembra 2013 s tým rozdielom, že v II. lige sa "stihne" odohrať až dvadsať kôl. Štart jarnej trinásťkolovej časti druholigovej súťaže je plánovaný na 8. marca (21. kolo), záverečné 33. kolo II. ligy sa uskutoční v sobotu 31. mája 2014.

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk