ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Káder MFK Košice opustili Špilár a Prošovský, vrátil sa Kubík
zdroj: Ladislav Király

Káder MFK Košice opustili Špilár a Prošovský, vrátil sa Kubík

Káder MFK Košice opustila dvojica hráčov, ktorá v ňom bola na skúške - obranca Oliver Špilár a brankár Marek Prošovský

Káder corgoňligového klubu MFK Košice opustila dvojica hráčov, ktorá v ňom bola na skúške - obranca Oliver Špilár a brankár Marek Prošovský. Naopak, do prípravy na nadchádzajúcu sezónu sa zapojil útočník Tomáš Kubík.

"V tomto období budeme naďalej skúšať hráčov, aby sme už do Rakúska vycestovali s kádrom, s ktorým rátame pre nový ročník," povedal pre klubový web Košičanov {+r57545,150x100}športový riaditeľ MFK Ivan Kozák.

V kádri MFK Košice je už aj Karim Diaby. Jeho menovec Oumar sa pripojí k mužstvu až v stredu, lebo absolvoval operáciu zubov. Naďalej chýba brankár Darko Tofiloski, ktorý má reprezentačné povinnosti. Macedónčania totiž po minulotýždňovej prehre 0:1 vo Švédsku odohrajú v utorok ďalší medzištátny prípravný zápas - v Oslo proti domácim Nórom. Východniari stále skúšajú Brazílčana Gabriela Nevesa a do prípravy sa zapojil aj odchovanec Boris Gáll z dorasteneckého tímu. "Zmluva sa končí Petrovi Gálovi-Andrezlymu, ktorý sa rozhodol, že skúsi šťastie v inom klube. V najbližších dňoch podpíšeme zmluvu s talentovaným stredopoliarom Lukášom Urbanom," doplnil na margo zmien v kádri Ivan Kozák.

{+l63517,150x173}Košičania odohrajú pred začiatkom súťažnej sezóny 2013/2014 sedem prípravných zápasov. Začnú doma s druholigovým Bardejovom (21. júna). O deň neskôr odchádzajú na desaťdňové sústredenie do rakúskeho Windischgarstenu. Počas neho majú naplánované štyri stretnutia. Pôvodne plánované duely s poľským klubom Slack Vroclav a s rakúskym SC Wiener Neustadt sa neuskutočnia, no už sú známi ďalší dvaja súperi slovenského klubu.

Najprv sa 24. júna stretnú "žlto-modrí" v Obertraune s tretím tímom najvyššej gruzínskej súťaže FC Torpedo Kutaisi. O tri dni neskôr priamo vo Windischgarstene nastúpia proti nováčikovi rakúskej bundesligy SV Grödig. Na ďalšie dva termíny Košičania ešte nepoznajú svojich protivníkov. Známa je však už generálka na Corgoň ligu. MFK privíta doma 6. júla v dvojzápase maďarský DVSC Debrecín.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk