ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica v príprave s Čermákom, ale bez Blackburna či Krajčíka
zdroj: fksenica.eu

Senica v príprave s Čermákom, ale bez Blackburna či Krajčíka

"Je pre mňa obrovská pocta, že som dostal dôveru viesť prvé mužstvo. Na spoluprácu sa veľmi teším,“ povedal kormidelník Senice Eduard Pagáč

Ďalším z klubov najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy, ktorý odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník 2013/2014, je vicemajstrovský FK Senica. Na pondelkovom úvodnom tréningu mal nový hlavný kormidelník A-tímu Eduard Pagáč k dispozícii 23 hráčov.

"Je pre mňa obrovská pocta, že som dostal dôveru viesť prvé mužstvo. Na spoluprácu sa veľmi teším. Rozhovory s niektorými hráčmi som už {+r64228,150x100}absolvoval. Do prípravy sa zapoja siedmi dorastenci. Káder sa bude ešte postupne dopĺňať," cituje kormidelníka Senice Eduarda Pagáča oficiálna stránka klubu. Na prvom tréningu chýbal holandský záložník Stef Marinus Wijlaars, ktorý sa k tímu pripojí v utorok.

Asistentom 35-ročného kormidelníka (nar. 1. mája 1978) sa stal Stanislav Macek, obaja podpísali zmluvy na dva roky. Pagáč nahradil vo funkcii Vladimíra Koníka. V realizačnom tíme "áčka" zostávajú Miroslav Mentel (tréner brankárov), Martin Šnegoň (vedúci mužstva), Radovan Hyža (lekár) a Róbert Beblavý (masér).

Káder Senice po uplynulej sezóne opustilo dosiaľ septeto hráčov. Hosťovania sa skončili českému brankárovi Milanovi Švengerovi, ktorý sa vracia do Sparty Praha, {+l61950,150x132}stredopoliarovi Martinovi Babicovi (zamieril do FC ViOn Zlaté Moravce) a panamskému útočníkovi Rolandovi Blackburnovi. Najlepší strelec "Záhorákov" v minulom ročníku Blackburn, ktorý mal na konte desať presných zásahov, sa vracia do vlasti a bude pôsobiť v materskom klube FC Chorrillo. Zmluvne už nie sú s FK Senica viazaní záložník Martin Ďurica a trojica obrancov Patrik Mráz, Ján Gajdošík a Matej Krajčík.

Novou tvárou v príprave FK Senica je 24-ročný ľavý obranca Pavel Čermák, ktorý prišiel z českého tímu Viktoria Žižkov. "Prichádzam do klubu, ktorý má najvyššie ambície. Na pôsobenie v Senici sa teším," povedal pre oficiálnu klubovú stránku Čermák, ktorý sa dohodol s vedením na dvojročnej zmluve s možnosťou opcie.

{+r63069}"Je to šikovný mladý ľavý bek. Tento post sme potrebovali zaplniť ako soľ. Na ďalšom pôsobení v mužstve sme sa totiž nedohodli s Paťom Mrázom a Maťom Krajčíkom," informoval športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Do prípravy sa zapojila tiež dvojica mladíkov z akadémií španielskych klubov. Gerard z Atlético Madrid a David z Getafe sú v senickom klube na skúške. "Na túto dvojicu sme mali veľmi dobré referencie. Výborne sa javili aj na dnešnom tréningu," povedal pre agentúru SITA Dušan Vrťo.

Seničania absolvujú počas prípravy štvordňové sústredenie v Rakúsku (25. - 28. júna), počas ktorého odohrajú zápasy proti rakúskemu Sturm Graz a ruskému FK Ural.

Predbežný program prípravných zápasov FK Senica:
15. júna (sobota): Spartak Myjava - FK Senica (10.15)
16. júna (nedeľa): FK Senica - Kubaň Krasnodar (Rus., 18.00)
19. júna (streda): FK Senica - AS Trenčín (dvojzápas, 11.00 a 13.00)
22. júna (sobota): ŠK SFM Senec (II. liga) - FK Senica (11.00)
25. júna (utorok): FK Senica - Sturm Graz (Rak., v rámci sústredenia v Rakúsku)
28. júna (piatok): FK Senica - FK Ural (Rus., v rámci sústredenia v Rakúsku)
6. júla (sobota): FK Senica - Slovan Liberec (ČR, 19.30)

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk