ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Nitre so Šimčom na lavičke, bez Zošáka a legionárov
zdroj: MFK Ružomberok

V Nitre so Šimčom na lavičke, bez Zošáka a legionárov

"Museli sme rýchlo reagovať. Do našich radov sme angažovali pána Šimča, s ktorým sme sa dohodli na ročnom pôsobení s následnou ročnou opciou," uviedol Jozef Petráni

Futbalisti Nitry začali v pondelok predpoludním s prípravou na nastávajúci súťažný ročník 2013/2014 s novým kormidelníkom Ladislavom Šimčom, ktorý naposledy viedol MFK Ružomberok. Corgoňligistu spod Zobora už ďalej nepovedie úspešný lodivod Jozef Vukušič, ktorý napriek nelichotivej situácii doviedol na jar nitriansky tím bez väčších problémov k záchrane medzi slovenskou elitou.

Výsledkom bolo konečné desiate miesto, navyše klubu za "prípad Soumah" odrátali po sezóne tri body. "Pán Vukušič nám zatelefonoval a {+r51279,150x112}oznámil, že si hľadá niečo iné. Hoci sme mali záujem o pokračovanie našej vzájomnej spolupráce, rešpektovali sme jeho rozhodnutie," uviedol generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni a doplnil: "Museli sme rýchlo reagovať. Do našich radov sme angažovali pána Šimča, s ktorým sme sa dohodli na ročnom pôsobení s následnou ročnou opciou. Asistentom zostal Jozef Pavlík, trénerom brankárov Igor Mesároš."

Nový hlavný kouč nitrianskeho mužstva už nebude môcť rátať so skúseným stredopoliarom a bývalým hráčom Prešova Štefanom Zošákom, ktorý na jar pomohol Nitre k zotrvaniu v súťaži. Po dohode so zástupcami klubu sa neskôr zapoja do letnej prípravy dvaja legionári: Kamerunčan Léandre Gael Tawamba Kana a ďalší ofenzívny hráč Brazílčan Cléber Silva Nascimento, s desiatimi gólmi najlepší strelec tímu v {+l63573,150x108}uplynulej sezóne 2012/2013. V mužstve privítali viacerých hráčov z juniorky.

"Nitra omladzuje tím. Aj v Ružomberku som pracoval prevažne s mladými futbalistami, napokon sme obsadili šiestu priečku. Predpokladám, že aj preto prišiel z nitrianskej strany interes o moje služby," skonštatoval nový kouč FC Nitra Ladislav Šimčo a pokračoval: "Na druhej strane bude nutné mužstvo posilniť, pretože mladí hráči potrebujú vedľa seba aj skúsených futbalistov. Z tých, ktorí tu boli na jar, tu teraz nikto nie je."

Pokiaľ ide o brankársky post, Lukáš Hroššo nie je stále zdravotne v poriadku. Jednotkou medzi žrďami bude naďalej Martin Chudý, k dispozícii v nitrianskkom klube sú ešte aj Matej Kopecký a Patrik Hipp.

Futbalisti Nitry sa budú pripravovať najmä v domácich podmienkach, úvodný duel v rámci novej súťažnej sezóny odohrajú 13. júla na ihrisku "bronzového" mužstva uplynulého ročníka - AS Trenčín.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk