ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kráľ strelcov, najlepší útočník a hráč sezóny
zdroj:

Kráľ strelcov, najlepší útočník a hráč sezóny

"Išiel som na Gala Ekstraklasy s tým, že si prevezmem cenu pre kráľa strelcov a pôjdem domov. Napokon som bol na pódiu trikrát," skonštatoval pre profutbal.sk Róbert Demjan

Kráľ strelcov, najlepší útočník a dokonca aj hráč sezóny Ekstraklasy. Taká je bilancia nedávno skončeného ročníka v podaní slovenského útočníka Róberta Demjana, ktorý hviezdil v drese Podbeskidzie Bielsko-Biała. "Pre mňa to bola asi najlepšia sezóna v mojej doterajšej kariére. Škoda, že sa skončila, ale na druhej strane som aj rád, pretože už si potrebujem oddýchnuť," skonštatoval pre profutbal.sk Róbert Demjan.

Majú svoje čestné miesto

Ocenenie pre najlepšieho strelca si vybojoval na ihriskách, no v rámci Gala Ekstraklasy bol nominovaný aj na najlepšieho útočníka a hráča sezóny. "Vôbec som {+r64356,150x225}neočakával, že by som mohol uspieť aj v ostatných kategóriách. Išiel som na Gala Ekstraklasy s tým, že si prevezmem cenu pre kráľa strelcov a pôjdem domov. Napokon som bol na pódiu trikrát. Veľmi sa z toho teším, je to pekný úspech," skonštatoval Róbert Demjan: "Oslavy neboli obrovské. Potešil som sa z úspechu a ideme ďalej. Blahoželalo mi veľa ľudí a každý mi prial, aby sa mi darilo aj naďalej."

Tri ocenenia namiesto plánovaného jedného. Slovenský útočník ale nehľadal novým prírastkom do rodiny miesto veľmi dlho. "Už sú na poličke. Majú svoje čestné miesto," dodal s úsmevom rodák z Levoče, ktorý sa netají tým, že chce pokračovať v nastúpenom trende aj v novej sezóne: "Bolo by výborné, ak by sa mi podarili aj ďalšie úspechy. Najviac by ma však potešilo, ak by som si zahral ešte Ligu majstrov."

Záchrana ako titul

V ročníku 2012/2013 nastúpil rodák z Levoče v tridsiatich ligových zápasoch, v ktorých si na konto pripísal štrnásť presných zásahov. "Neviem ktorý bol najkrajší, ale určite to boli dôležité góly. Najdôležitejší bol asi do brány Górniku Zabrze, alebo možno aj Zaglebie Lubin. Prehrávali sme 0:1 a ešte v prvom polčase sme dostali červenú kartu. Napokon sme získali bod, ktorý nás prakticky zachránil," poznamenal pre profutbal.sk Róbert Demjan.

Po jesennej časti to s Podbeskidzie Bielsko-Biała vyzeralo zle-nedobre. Mužstvo malo na konte iba šesť bodov a smerovalo k zostupu. "Ak by mi niekto pred sezónou {+l64355,150x100}povedal, že sa mi bude takto dariť, tak by som mu asi ani neveril. A po jesennej časti už vôbec nie. Zimovali sme úplne dolu, takže niečomu takému by sa verilo iba ťažko," vyjadril sa tridsaťročný útočník a vzápätí nadviazal: "V klube sa ale zmenilo vedenie a v kabíne sme si povedali, že sa musíme udržať. Povzbudzovali sme sa navzájom. To, že sme sa zachránili, nie je len moja zásluha. Vďaka patrí aj ostatným chalanom."

"Aj keď boje o záchranu nie sú nič príjemné, nemôžem povedať, že by táto skutočnosť bola jedinou škvrnou na inak perfektnej sezóne. Zachránili sme sa a pre nás to ma cenu ako titul. Strácali sme pätnásť bodov. Mužstvo dokázalo niečo fantastické. Niečo, čo pre mnohých bolo nemožné," dodal Róbert Demjan.

Odchádza na dovolenku

Titul kráľa strelcov zaväzuje. Od Róberta Demjana sa už budú očakávať góly v každej sezóne. "Asi áno. Dúfajme, že to takto pôjde aj naďalej," skonštatoval bývalý hráč {+r64357,150x100}Trebišova, Púchova a Žižkova: "Vždy si dávam do novej sezóny záväzok, že musím dať minimálne o jeden gól viac, než ročník predtým. Spravím všetko preto, aby sa to aj splnilo."

V klube na juhu Poľska mu končí kontrakt, čo bude ďalej stále nevie. "Zatiaľ ešte nemáme nič uzavreté. Teraz odchádzame na dovolenku, takže moja ďalšia budúcnosť sa zrejme vyjasní až po návrate," uzavrel Róbert Demjan.

Najnovšie z klubu: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk