ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Košiciach "navrátilec" Pačinda, na skúške Brazílčan
zdroj: Ladislav Király

V Košiciach "navrátilec" Pačinda, na skúške Brazílčan

"Erikovi sa skončilo hosťovanie a bude pokračovať v našom klube. Na skúšku prišiel dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar z Brazílie Gabriel Neves," prezradil Ivan Kozák

Ako prví odštartovali prípravu na nový ročník Corgoň ligy 2013/2014 futbalisti MFK Košice, ktorí obsadili v uplynulej sezóne piate miesto v konkurencii tucta účastníkov a dlho útočili aj na pohárové priečky. Skúsenému 59-ročnému trénerovi Jánovi Kozákovi, ktorý podpísal zmluvu na dva roky, a jeho asistentovi Jaroslavovi Galkovi sa na úvodnom stredajšom tréningu hlásilo 23 hráčov A-tímu i rezervy, ktorá ešte neskončila treťoligový ročník.

"V pondelok sme sa dohodli na pokračovaní našej spolupráce počas ďalších dvoch rokov," povedal pre agentúru SITA prezident MFK Košice {+r50971,150x109}Blažej Podolák a pokračoval: "Pánovi Kozákovi sa síce skončila zmluva, ale ja som nikdy neuvažoval nad tým, že nebudeme pokračovať v našej spolupráci. Sme maximálne spokojní s jeho prácou, preto som nevidel dôvod. Tieto slová sme spečatili podpisom dohody na dva roky."

Z hráčskeho kádra chýbal v stredu na tréningu macedónsky brankár Darko Tofiloski, ktorý má reprezentačné povinnosti. V pondelkovom medzištátnom prípravnom dueli prehralo Macedónsko vo Švédsku tesne 0:1 a v utorok 11. júna sa predstaví v Osle proti domácemu Nórsku. Na prvom zraze MFK absentovali aj obaja Francúzi Oumar Diaby a Karim Diaby: spomenuté duo by sa malo k mužstvu pripojiť v sobotu 8. júna. V novom ročníku už nebude súčasťou košického tímu 23-ročný špílmacher Uroš Matič, ktorý sa vydal po stopách staršieho brata Nemanju a odišiel do Benficy Lisabon.

Naopak, na tréningu sa objavili dvaja noví futbalisti. Z nich sa stredopoliar Erik Pačinda vracia po roku do tábora MFK. "Erikovi sa skončilo ročné hosťovanie v {+l57544,150x111}druholigovom francúzskom tíme FC Tours a v novej sezóne bude pokračovať v našom klube. Na skúšku k nám prišiel mladý dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar z Brazílie Gabriel Neves, ktorý v ostatných dvoch rokoch pôsobil v Chorvátsku," prezradil športový riaditeľ MFK Košice Ivan Kozák.

Košičania sa budú najskôr pripravovať v domácich podmienkach a tento blok ukončia prvým prípravným zápasom 21. júna doma s druholigovým Bardejovom. Na druhý deň odcestujú na desaťdňové sústredenie na tradičné miesto - do rakúskeho Windischgarstenu, kde majú v pláne odohrať štyri stretnutia. "Zatiaľ máme potvrdeného jedného súpera, ktorým je nováčik najvyššej rakúskej súťaže SV Grödig," doplnil informácie Ivan Kozák.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk