ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak získal ďalšiu posilu, prichádza Chovanec
zdroj: Ján Král

Spartak získal ďalšiu posilu, prichádza Chovanec

"Hneď ako sa tréner Jarábek dozvedel o možnosti získať Chovanca, chcel ho mať vo svojom tíme," uviedol PR manažér Spartaka Marek Ondrejka

Spartak Trnava získal ďalšiu letnú posilu. Andelov posilní stredopoliar Ján Chovanec. Bývalý hráč Púchova a Ružomberka hrával naposledy v Tepliciach. Do "slovenského Ríma" prichádza na ročné hosťovanie s opciou na dvojročný prestup.

"Hneď ako sa tréner Jarábek dozvedel o možnosti získať Chovanca, chcel ho mať vo svojom tíme. Klub začal na jeho príchode pracovať v závere minulého týždňa, {+r64275,150x200}rokovania boli veľmi rýchle. A to aj preto, že samotný hráč nemal veľké nároky," uviedol PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

"Ide o veľmi rýchleho 28-ročného ľavého záložníka, ktorý dokáže do súperovej šestnástky servírovať gólové prihrávky. Navyše je výborný aj smerom dozadu, dokáže ´jazdiť´ vo svojom priestore. Dôležitým faktorom sú aj jeho charakterové vlastnosti, preto sme s jeho angažovaním nerátali ani chvíľku," pridal Ondrejka.

Chovanec po podpise zmluvy netajil spokojnosť. "Pocity mám pozitívne, na pôsobenie v Spartaku sa veľmi teším, najviac na atmosféru a fanúšikov. Vždy sa mi hralo v Trnave výborne," uviedol Chovanec.

Rodák z Lipovej pri Šuranoch futbalovo vyrastal v Nových Zámkoch. Tu ho objavil vtedajší tréner dorastu Púchova Ján Jozefovič. Prvú príležitosť v A-mužstve "gumárov" dostal zhodou okolností pod Trnavčanom Jozefom Šuranom.

{+l64274,150x200}V širšom kádri figuroval už počas nezabudnuteľného stretnutia Matadoru s FC Barcelona, na súpisku sa vtedy ale ešte ako benjamínek tímu nedostal. Neskôr ho kroky zaviedli do Ružomberka, v Tepliciach okúsil chuť Gambrinus ligy.

"Česká liga je na vyššej úrovni ako slovenská. Imidž futbalu veľa ťaží z nových štadiónov, od čoho sa odvíja aj vyššia návštevnosť," podotkol 178 centimetrov vysoký a 74 kilogramov vážiaci stredopoliar. V drese "andelov" by mal zaujať miesto na ľavom kraji zálohy.

"Spartak je jeden z najlepších klubov na Slovensku, k tomu niet čo dodávať. Bude pre mňa cťou nosiť jeho znak na drese," dodal muž, ktorý bude v Trnave obliekať dres s číslom 11.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk