ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trenčíne padla definitíva: Tréner bude Nosický
zdroj:

V Trenčíne padla definitíva: Tréner bude Nosický

Ľuboš Nosický: "Je dobré, že nevstupujem do celkom nového prostredia. Poznám klub, hráčov v prvom tíme a mladých futbalistov pôsobiacich v dorasteneckých tímoch"

S odchodom úspešného trénera Adriána Guľu začali riešiť pod hradom Matúša Čáka aj otázku obsadenia pozície hlavného kormidelníka pri tíme, ktorý sa v budúcej sezóne predstaví aj v Európskej lige. Definitívna voľba napokon padla na Ľuboša Nosického, ktorý v minulosti viedol z pozície kouča paradoxne aj "šošonov" spod Dubňa, či trnavský Spartak. Post asistentov bude zastávať duo Martin Ševela a Dušan Kramlík.

"Sme radi, že sa nám podarilo dať dohromady realizačný tím v tomto zložení. Mám z toho skutočne dobrý pocit. Náš klub nikdy nebol postavený na jednom človeku a {+r53353,150x203}rovnaké to bude v budúcnosti. Preto všetci členovia novozloženého realizačného tímu budú poznať svoje kompetencie, úlohy a zodpovednosť," povedal generálny manažér AS Róbert Rybníček a dodal: "Chceme zachovať kontinuitu a filozofiu tréningového procesu. Preto sme siahli k tejto kombinácii trénerov."

"Generálny manažér klubu Róbert Rybníček ma požiadal, aby som sa zapojil do tréningového procesu ako člen realizačného tímu. Dohodli sme sa, že následne v lete sa budeme baviť o mojej presnej pozícii pre ďalšie obdobie," povedal Ľuboš Nosický a pokračoval: "Je dobré, že nevstupujem do celkom nového prostredia. Poznám klub, hráčov v prvom tíme a mladých futbalistov pôsobiacich v dorasteneckých tímoch. Určite mám na čom stavať."

"Trénovanie v Corgoň lige je pre mňa stále veľkou motiváciou. Ďalšou je účinkovanie v európskom pohári. Veľkou výzvou je aj možnosť posunúť mužstvo opäť o kúsok ďalej," dodal štyridsaťpäťročný kormidelník.

Ľuboš Nosický sedel v minulosti aj na lavičke MŠK Žilina a Spartaka Trnava. V práve vrcholiacom ročníku vedie starší dorast AS Trenčín bojujúci o majstrovský titul. Martin Ševela je niekdajšou oporou AS. Svoj tím priviedol naspäť do najvyššej súťaže s kapitánskou páskou na ruke. V minulom ročníku pôsobil ako asistent v prvom mužstve a rovnako tak aj v "devätnástke". Tretím členom realizačného tímu a novou tvárou v AS Trenčín sa stal Dušan Kramlík pôsobiaci doposiaľ v Dubnici. Naposledy ako asistent v druholigovom tíme MFK. Brankárov bude mať naďalej pod taktovkou Roman Hodál.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk