ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankár Slavie Rakovan: Premiéru som si predstavoval inak
zdroj: Patrik Levický

Brankár Slavie Rakovan: Premiéru som si predstavoval inak

"Naše nepremenené príležitosti nás stáli lepší výsledok. Moja premiéra nedopadla dobre, sami ste to mohli vidieť. Tri šance, tri góly, bohužiaľ," uviedol Matej Rakovan

Slovenský brankár Matej Rakovan debutoval v sobotu v drese českého prvoligového klubu SK Slavia Praha. Dvadsaťtriročný gólman sa postavil medzi tri žrde "zošívaných" v zápase záverečného 30. kola Gambrinus ligy na ihrisku Jihlavy, ale po ňom nemal veľa dôvodov na radosť.

Slavia zakončila sezónu 2012/2013 prehrou 1:3 a obsadením siedmej pozície. "Urobili sme viac chýb ako súper, nezvládli sme začiatok duelu, keď sme ťahali za kratší {+r50852}koniec. Naše nepremenené príležitosti nás stáli lepší výsledok. Moja premiéra nedopadla dobre, sami ste to mohli vidieť. Tri šance, tri góly, bohužiaľ," povedal slovenský brankár pre oficiálnu stránku Slavie.

Strážcu svätyne s číslom 34 na drese síce mrzela prehra a tri inkasované góly, veľkú tragédiu však z toho nerobil. "Samozrejme, nie je to žiadna hitparáda prehrávať po prvom polčase 1:3. Na psychiku brankára nie sú tri góly v jeho sieti ničím príjemným. Je tam na to, aby gólom zabraňoval, ale nie vždy sa to podarí. Snažím sa nerobiť si z toho ťažkú hlavu, futbal je o výhrach aj prehrách," doplnil Rakovan, ktorý je v Slavii na polročnom hosťovaní s opciou.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk