ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Občianstvo nebolo zo dňa na deň, veľmi si ho cení
zdroj:

Občianstvo nebolo zo dňa na deň, veľmi si ho cení

"Národný dres si chcem naozaj užiť, musí to však byť s najväčšou zodpovednosťou," povedal na zraze reprezentantov David Depetris

Na zraze našej seniorskej reprezentácie sa objavili aj dvaja nováčikovia. Tým najočakávanejším bol David Depetris, ktorý iba nedávno získal slovenské občianstvo. Od talentovaného zakončovateľa sa veľa očakáva, najmä ak si primyslíme, že nie je rodeným Slovákom.

Či už nastúpite, alebo nie, slovenský dres budete mať na sebe po prvý raz. Pociťujete aj nejakú nervozitu?
"Nenazval by som to nervozitou, ale adrenalínom. Ten naozaj pociťujem. Ide o niečo nové, stretávam sa s množstvom nových ľudí. Ide o pekný adrenalín. Spravil som pre {+r64231,150x108}občianstvo naozaj veľa a teraz sa mi to vypláca. Každý deň sa chcem posúvať vpred a dúfam, že sa mi to bude dariť."

Aké bolo vaše privítanie v kolektíve?
"Privítali ma naozaj srdečne. Všetko bolo ako som si predstavoval. Pomaličky budeme mať určite viac a viac spoločného."

Viete už aj čo od vás tréneri budú očakávať?
"Detaily o zápase zatiaľ neviem. Veľa sme sa o tom nerozprávali. Ako útočník však musím skórovať, alebo vytvoriť pozíciu pre spoluhráčov. {+l60748,150x107}Možno mi ešte detaily spresnia počas týždňa, no v základe mi je moja pozícia jasná."

Čo pre vás znamená slovenský dres?
"Veľmi veľa. Nebolo to zo dňa na deň. Nepovedali mi, poď za nás hrať. Ja som na to veľa pracoval, aby si ma tréneri všimli. Potom som musel vybavovať veľmi veľa vecí a moji najbližší o tom vedia. Teraz som so slovenskou reprezentáciou a chcem si to užiť. Všetko však musím robiť zodpovedne."

Máte za sebou sezónu plnú úspechov. Ako hodnotíte jej štart v Trenčíne?
{+r60985,150x103}"Sezóna začala pre mňa dobre už v Trenčíne. Jeseň bola pre mňa vynikajúca, no možno som si to vtedy ešte ani neuvedomoval, čo všetko som dosiahol. Myslím si, že teraz mi to začína dochádzať naplno."

Aj napriek tomu, že ste v zime zamierili do Turecka, ste sa stali kráľom strelcov Corgoň ligy...
"Tento úspech si veľmi vážim, no patrí aj mojim spoluhráčom. Podarilo sa to práve vďaka nim."

Po vašom prestupe mnohí hovorili, že ste prestúpili "iba" do druhej tureckej ligy. Váš tím však postúpil a tým sa javí váš krok ako {+l60748,150x107}výborná voľba...
"Každý má svoj názor a ja ho rešpektujem. Od začiatku som však vedel, že som spravil dobrý krok, aj keď som netušil, že to dopadne až takto dobre. Stále treba myslieť pozitívne a ja som s tým išiel aj do svojho nového klubu. V Turecku sa mi darilo, splnili sme náš cieľ a teraz už nehrám iba v druhej tureckej súťaži."

Hovoríte, že stále treba myslieť pozitívne. Idete s tým aj do zápasu s Lichtenštajnskom? Bol pre vás prvý reprezentačný štart úspechom?
"Bolo by to krásne a najideálnejšie. Snáď sa to podarí. Najdôležitejšie je, aby Slovensko vyhralo. V reprezentácii nejde o individuality, ale o celú krajinu. Pokiaľ sa podarí vyhrať, je to skvelé. Ak dám ešte aj gól, bude to úžasný bonus."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2014 - Brazília

Pozri viac

HOKEJ.sk