ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Titul pre Plzeň, teší sa aj kvarteto Slovákov
zdroj:

Titul pre Plzeň, teší sa aj kvarteto Slovákov

Hráči klubu Viktoria Plzeň sa stali majstrom tamojšej najvyššej súťaže. Rozhodlo o tom ich sobotňajšie víťazstvo 3:0 na pôde Hradca Králové v záverečnom 30. kole Gambrinus ligy

Hráči českého klubu Viktoria Plzeň sa stali majstrom tamojšej najvyššej súťaže. Rozhodlo o tom ich sobotňajšie víťazstvo 3:0 na pôde Hradca Králové v záverečnom 30. kole Gambrinus ligy.

Stretnutie muselo byť v druhom polčase na niekoľko minút prerušené pre neprístojnosti zo strany domácich priaznivcov a slabú viditeľnosť na ihrisku. Druhá Sparta Praha zvíťazila doma v mestskom derby nad Duklou rovnakým výsledkom 3:0.

Plzeň získala druhý titul v histórii, predtým sa zverenci trénera Pavla Vrbu tešili zo zisku majstrovského primátu v sezóne 2010/2011. Titul majstra oslavuje aj kvarteto Slovákov - brankár Matúš Kozáčik, obranca Marián Čišovský a útočníci Michal Ďuriš a Marek Bakoš. Čišovský sa v sobotu zapísal aj do streleckej listiny, v 48. min stanovil konečné skóre.

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Gól: 78. Piták
Zdenko Kaprálik, Milan Ferenčík (obaja Ostrava) nefigurovali v zápise o stretnutí.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 0:4 (0:1)
Góly: 48. a 75. Jindráček, 23. Mahmutovič, 60. Litsingi, ČK: 86. Jablonský (Teplice) po druhej ŽK
Lukáš Opiela hral od 46. min, Roman Sloboda (obaja Mladá Boleslav) nefiguroval v zápise o stretnutí. Ján Chovanec (Teplice) sedel na lavičke náhradníkov.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)
Góly: 1. Darida, 10. V. Procházka, 48. ČIŠOVSKÝ
Marián Čišovský odohral celý zápas a v 48. min skóroval, Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Marek Bakoš hral od začiatku stretnutia a v 69. min ho nahradil Michal Ďuriš (všetci Plzeň).

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Gól: 6. J. Navrátil
Jaroslav Machovec (Č. Budějovice) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (1:0)
Góly: 69. a 87. V. Kadlec, 15. Vácha
Tomáš Kučera (Dukla) nechytal.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)
Góly: 57. Šural - 10. T. Wágner (z pok. kopu), ČK: 67. Aziz (Příbram) po druhej ŽK
Martin Tóth sedel na lavičke náhradníkov, Michal Janec (obaja Liberec) nefiguroval v zápise o stretnutí. Jakub Rondzik odchytal celé stretnutie, Tomáš Hájovský sedel na lavičke náhradníkov, Róbert Valenta (všetci Příbram) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 3:1 (3:1)
Góly: 24. L. Vaculík, 30. Koloušek, 40. T. Marek - 33. Hubáček
Karol Karlík a Igor Obert odohrali celý zápas, Arnold Šimonek hral do 83. min, Peter Čvirik a Dalibor Rožník (všetci Jihlava) nefigurovali v zápise o stretnutí. Matej Rakovan odchytal celé stretnutie, Milan Bortel odohral celý zápas a v 58. min dostal ŽK, Matúš Čonka odohral celý zápas, Martin Juhar odohral celý zápas, Karol Kisel hral do 46. min, Dávid Škutka hral do 65. min, Kamil Čontofalský nefiguroval v zápise o stretnutí, Martin Dobrotka (všetci Slavia) nehral pre zranenie.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 1:3 (0:0)
Góly: 61. Zavadil - 54. Kuncl, 58. M. Kovář, 79. L. Došek
Martin Husár (Brno) odohral celé stretnutie. Tomáš Košút (Slovácko) odohral celé stretnutie.

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk