ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koštrna podpísal nový kontrakt s Wolverhamptonom
zdroj: Štartfoto

Koštrna podpísal nový kontrakt s Wolverhamptonom

"Kristián mal platnú zmluvu do 30. júna 2013, nedávno podpísal nový kontrakt s lepšími finančnými podmienkami na jeden rok s ročnou opciou," informoval hráčov agent Emil Kovarovič

Slovenský reprezentant do 21 rokov Kristián Koštrna bude naďalej pokračovať v kariére v anglickom klube FC Wolverhampton Wanderers, hoci po zostupe z druhej najvyššej súťaže v sezóne 2012/2013 budú "vlci" účinkovať iba v League One (tretia najvyššia súťaž).

"Kristián mal platnú zmluvu do 30. júna 2013, nedávno podpísal nový kontrakt s lepšími finančnými podmienkami na jeden rok s ročnou opciou," informoval v piatok popoludní agentúru SITA licenčný manažér FIFA a hráčov agent Emil Kovarovič.{+r59407,150x101}

Devätnásťročný talentovaný krajný obranca (nar. 15. 12. 1993) je rodákom z Hlohovca, od žiackych kategórii si však obliekal dres Spartaka Trnava. Už ako pätnásťročný odišiel do Anglicka. Vo Wolverhamptone bol najskôr v tamojšej akadémii, neskôr v rezerve a napokon aj v A-tíme. V ostatných rokoch sa klubu nedarí, po zostupe z Premier League klesli po tomto ročníku znovu o ´level´ nižšie. "Najbližším cieľom je však návrat do druholigovej súťaže," poznamenal E. Kovarovič.

Koštrna si v januárovom medzištátnom dueli za slovenskú "dvadsaťjednotku" v Portugalsku proti domácemu výberu zlomil členok a mal niekoľkomesačnú vynútenú absenciu. "Táto zlomenina nohy vyzerala veľmi zle, dokonca Kristiánovi hrozilo aj ukončenie kariéry. Našťastie sa to nepotvrdilo, v Londýne podstúpil úspešnú operáciu u špecialistu. V súčasnosti už začína trénovať bez lopty a postupne by sa mal zaradiť do riadneho tréningového procesu," zdôraznil hráčov agent a dodal: "Od vlaňajšej jesene sme rokovali o zmluve s vedením Wolverhamptonu. Vážne zranenie v januári sťažilo našu situáciu ohľadom kontraktu, napokon však prišlo k dohode - navyše s lepšími podmienkami. V klube vidia u Kristiána perspektívu do budúcnosti."

Najnovšie z klubu: Wolwes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk