ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hudec pokračuje na lavičke Spartaka Myjava
zdroj:

Hudec pokračuje na lavičke Spartaka Myjava

Peter Halabrín: "Trénerovi Hudecovi sa teraz k 30. júnu končí zmluva. Dohodli sme sa s ním ústne na predĺžení kontraktu o ďalšie tri roky, s čím súhlasili obidve zainteresované strany"

Úspešný kouč slovenského klubu Spartak Myjava Ladislav Hudec bude pokračovať v práci s tímom. Päťdesiatšesťročný tréner (nar. 4. januára 1957) počas svojho doterajšieho trojročného pôsobenia dokázal s mužstvom z "kopaníc" dvakrát postúpiť o "level" vyššie. V historickej premiére v Corgoň lige obsadili jeho zverenci v nedávno skončenej sezóne 2012/2013 výbornú štvrtú priečku, pričom boli najúspešnejší v jarnej časti najvyššej domácej súťaže.

"Trénerovi Hudecovi sa teraz k 30. júnu končí zmluva. Dohodli sme sa s ním ústne na predĺžení kontraktu o ďalšie tri roky, s čím súhlasili obidve zainteresované strany. Dať vše{+r63783}tko na papier je už len formalita. Vzájomná spolupráca bola prospešná, s prácou kouča sme spokojní," uviedol vo štvrtok napoludnie pre agentúru SITA generálny manažér myjavského klubu Peter Halabrín a doplnil: "V celom realizačnom tíme nenastali zmeny: asistentom trénera zostal Peter Vavák, brankárov má na starosti Miroslav Holčík a Ľubomír Zverec okrem pozície asistenta trénera bude pôsobiť aj ako vedúci mužstva."

V hráčskom kádri zatiaľ nenastali veľké zmeny. "Isté je, že tréneri už nebudú mať k dispozícii trojicu Zoltán Harsányi, Tomáš Mrva a Peter Ďuriš, ktorí skončili ú{+l32033}činkovanie v našom klube. Z hosťovania sa vracajú talentovaní chlapci Ondrej Neoveský z druholigového Senca a Marcel Onder z treťoligového tímu Moravany nad Váhom. Chceme s určitosťou doplniť mužstvo aj o nových hráčov," poznamenal generálny manažér Spartaka Myjava.

Letná príprava na novú sezónu sa v klube začne v utorok 11. júna. Myjavčania absolvujú aj sústredenie v Rakúsku, na ktorom si zmerajú sily i s ruským tímom Rubin Kazaň či s amarérskym výberom Brazílie. V ouvertúre nastávajúceho corgoňligového ročníka 2013/2014 privítajú deviaty tím uplynulej edície Duklu Banská Bystrica. "Naše ciele? Predsa hrať Ligu majstrov," poznamenal s úsmevom na margo ambícii Spartaka Peter Halabrín a dodal: "Teraz už vážne. Nemáme a nemôžeme mať veľké oči. Zopakovať 4. miesto z minulej sezóny by bola asi senzácia. Dôležité bude hrať opäť dobrý futbal a prilákať divákov na štadión."

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga ZsFZ Sever

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk