ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gyömbér prestúpil do tímu Serie A Catania Calcio
zdroj:

Gyömbér prestúpil do tímu Serie A Catania Calcio

"Moje šance sa zvýšia, ak niektorí hráči počas leta prestúpia do iných klubov. Dúfam, že sa prebojujem do základnej zostavy,“ uviedol dvadsaťročný Gyömbér

Slovenský obranca Norbert Gyömbér prestúpil do talianskeho prvoligového klubu Catania Calcio.

Urastený stopér podpísal ešte v januári zmluvu s tímom Serie A do konca júna 2017. Obidva kluby sa však dohodli, že jarnú časť odohrá v drese dovtedajšieho zamestnávateľa - FK Dukla Banská Bystrica.

Gyömbér sa bude snažiť v Catanii zabojovať o miesto v základnej zostave. Na pôsobenie v Banskej Bystrici bude spomínať len v dobrom. V júli chce prísť do Catanie čo najlepšie pripravený. Pod Urpínom chodil dvakrát týždenne aj na hodiny taliančiny, jazyk by mu nemal robiť problémy. "Pri podpise zmluvy som bol priamo v Catanii a všetko som si tam obhliadol. Čaká ma tam veľká konkurencia, ale som na to pripravený a veľmi sa teším. Súpisku mám preštudovanú. Je tam veľa kvalitných hráčov, aj na mojom poste v obrane. Moje šance sa zvýšia, ak niektorí hráči počas leta prestúpia do iných klubov a káder sa zúži. Dúfam, že sa prebojujem do základnej zostavy,“ uviedol pre web oSporte.sk dvadsaťročný Gyömbér (nar. 3. júla 1992), ktorý sa už zoznámil aj s trénerom Catanie Rolandom Maranom.

V histórii Dukly Banská Bystrica v prípade Gyömbéra ide údajne o tretí najlukratívnejší prestup - po Martinovi Jakubkovi (Saturn Moskovská oblasť/Rus.) a Marekovi Penksovi (Eintracht Frankfurt/Nem.).

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk